Iseteenindus

50 000 krooni alajaamarüüstajate jõugu tabajale

12.12.2007
Viimase kahe nädala jooksul on hüppeliselt suurenenud elektrivõrgu trafode rüüstamine, millega on põhjustatud majapidamistele ja ettevõtetele elektrikatkestusi ja majanduskahju, reostatud loodust ning lõhutud elektrivõrgu seadmeid ligi miljoni krooni eest. Jaotusvõrk pakub vargajõugu tabamiseni viiva informatsiooni eest 50 000 krooni vaevatasu.

Kahe nädala jooksul on peamiselt Pärnu-, Viljandi ja Tartumaal rüüstatud 12 alajaama ning varastatud trafode vaskmähised. Jaotusvõrgul on alust arvata, et tegemist on sama vargajõuguga, sest rüüstamiste käekiri on sama.

Jaotusvõrk palub inimestel valvas olla ning anda politseile või Eesti Energia rikketelefonile 1343 teada kõigist kahtlastest autodest ja inimestest, kes liiguvad ümber alajaamade. Igast vihjest võib olla varaste tabamisel kasu.

Politsei on alustanud rüüstamisjuhtumite uurimiseks kriminaalmenetluse. Maksimumkaristus antud kuriteo eest on 5 aastat vanglat.

Lisaks elektrikatkestuste põhjustamisele on mõnede trafode rüüstamisega tekitatud ka keskkonnakahju, kuna väärismetalli varastamiseks on trafode õli tühjendatud pinnasesse, mida varguse objektiks langenud seadmed sisaldavad keskmiselt 300 – 500 liitrit.