Iseteenindus

Eesti Energia lisab veel 30 miljonit krooni KÕU kõmisemiseks

26.10.2007
Sel nädalal, 24 oktoobril allkirjastasid Eesti Energia kontserni kuuluv Televõrgu AS ja ZTE Corporation KÕU interneti raadiovõrgu laiendamise lepingu. Tehtava lisainvesteeringuga suurendab Televõrk veel sel aastal sidevõrgu jõudlust ja võimaldab teenuse kasutamist kuni 25 000 kliendile.
 
"Tuginedes klientidelt saadud tagasisidele, seadsime seekordse laienduse eesmärgiks just raadiovõrgu jõudluse suurendamise, et klientidele oleks tagatud ladus juurdepääs   teenusele ja suurepärased sideühenduse kiirused. Ühtlasi parendame ka raadiovõrgu katvust, suurendades tugijaamade arvu." ütles Televõrgu AS juhataja Urmas Aiaste.
 
Lisaks sidevõrgu rajamisel investeeritud 50 miljonile kroonile, investeerib Televõrk allkirjastatud lepinguga võrgulaienduste teostamiseks veel 30 miljonit krooni.
 
Peale sidevõrgu üldise jõudluse suurendamise kogu Eestis on arvestatud ka KÕU kasutajate soovidega Saaremaal ja Hiiumaal, kus interneti kättesaadavus ja kvaliteet paranevad plaanitud täiendustega märgatavalt. Televõrk paigaldab saartele uusi tugijaamu ja tõstab magistraalsideühenduste jõudlust.  Lisaks saartele on kavas raadiovõrgu katvust parendada kindlasti ka Lõuna-Eestis. Uute tugijaamade lisamisel väheneb olemasolevate tugijaamade koormus ja sellest tulenevalt suurenevad sidekiirused. Rohkem kui pooltes tugijaamadest võtetakse kasutusele mitu raadiokandesagedust, mis lubab suurendada raadiovõrgu jõudlust 2,5 korda.
 
KÕU raadiovõrgu laiendused peaksid lepingu kohaselt olema Eestisse saabunud detsembrikuu alguseks.
„Kui esimese nelja kuuga on KÕU interneti kasutajateks liitunud rohkem kui 10000 klienti, siis peale laienduste kasutusele võtmist raadiotugijaamades oleme valmis kvaliteetset KÕU internetti pakkuma kuni 25 000 kasutajale," rääkis Aiaste.
 
Televõrgu AS on Eesti Energia kontserni kuuluv aktsiaselts kes pakub mobiilset internetiteenust Kõu.
ZTE on Hiina päritolu, rahvusvahelisel turul telekommunikatsioonitehnikat ja võrgulahendusi pakkuv ettevõte mille aktsiad on noteeritud Hong Kongi börsil.
 
Lisainformatsioon,
Helen Attikas
Eesti Energia kommunikatsiooni arendusjuht
Tel: 715 2255
Mob: 5662 5888
e-post: helen.attikas@energia.ee