Iseteenindus

Iru Elektrijaamas toimub päästeõppus

03.10.2007

Homme, 4. oktoobril algusega kell 10.00 toimub Iru Elektrijaamas Eesti Energia päästeõppus. Õppuse käigus harjutavad Iru Elektrijaama, Põhja- Eesti Päästeteenistuse ja Securitas Eesti AS töötajad toime tulema põlenguga, mille tagajärjel võib hävida elektrijaama juhtimissõlm.

Õppuse stsenaariumi kohaselt tekkib Iru elektrijaama juhtimisruumis lühis, mille tagajärjel süttivad põlema toiteplokid ning hävimisohus on erinevad juhtimissüsteemide toimimismehhanismide ahelad.

“Iru Elektrijaama näol on tegemist Eestis suuruselt kolmanda elektrijaama ja suurima soojusenergia tootjaga, mis varustab soojusega üle 200 000 Tallinna ja Maardu elaniku,” märkis Iru Elektrijaama juhataja Toomas Niinemäe. “Päästeõppuse peaeesmärgiks on treenida valmisolekut sarnasteks olukordadeks reaalajas - harjutada käitumist kriisiolukorras, selle koordineerimist, olukorra kontrollimist ning soojuse- ja elektrivarustuskindluse taastamist parimal võimalikul viisil," lisas Niinemäe.

Sündmuse lahendamise käigus pannakse proovile töötajate oskuslikkus tegutseda operatiivselt ootamatus olukorras. Üheaegselt on tarvis tegeleda tule kustutamise, esmaabi andmise ning evakueerumisega.

Õppuse plaani koostas Eesti Energia Kinnisvara turvateenuse osakond koostöös Iru Elektrijaama, Põhja- Eesti päästekeskuse ja Securitas Eesti ASiga.

Lisainformatsioon:
Taavi Teets
Eesti Energia AS tuleohutusteenuse peaspetsialist
Tel.: 71 52 866
GSM: 52 85 510
e-post: Taavi.Teets@energia.ee

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee