Iseteenindus

Eesti Energia kuulutab välja füüsikavõistluse "Energiline Energia"

20.09.2007

Alates tänasest alustab Eesti Energia registreerimist füüsikavõistlusele "Energiline Energia", mis on mõeldud üldhariduslike koolide, põhikoolide ja gümnaasiumide õpilastele. Eesti Energia ootab võistlema eelkõige neid õpilasi, kes huvituvad energeetika valdkonnast, kuid loomulikult ka neid, kel huvi ja tahtmist mõista loodusseadusi.

"Ettevõtmise eesmärgiks on tõsta õpilaste huvi ja teadmisi füüsika vallas ning ärgitada noori huvituma energeetikast ja selle seostest igapäevaeluga," rääkis võistluse tagamaadest Eesti Energia järelkasvuprogrammi juht Kaie Saar. Võib eeldada, et just reaalainete huviga noorte hulgast tulevad need, kes tulevikus energeetikat kõrgkooli edasi õppima lähevad, avaldas Kaie Saar lootust.

Juba teist korda toimuv füüsikavõistlus leiab seekord aset kolmapäeval, 10. oktoobril 2007. a algusega kell 13.30 Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Narvas, Paides, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Võrus. Võistluse toimumise täpne asukoht teatatakse hiljemalt 25. septembril 2007 Eesti Energia kodulehel.

Ülesannete koostajatesks ning võistluse korraldajateks 10 linnas üle Eesti on üldhariduskoolide füüsikaõpetajad. Ülesanded on eraldi kahele vanuserühmale ning puudutavad eelkõige kooli füüsikakursust läbivat energeetika valdkonda ja nende edukas lahendamine ei eelda niivõrd faktiliste teadmiste omamist, vaid arusaamist meid ümbritsevast loodusest ning inimese poolt ehitatud seadmetest.

Registreerida võistlusele saab Eesti Energia kodulehel: http://www.energia.ee/index.php?id=1370  

Lisainformatsioon:
Kaie Saar
Eesti Energia AS järelkasvuprogrammi juht
Tel.: 71 52 289
GSM: 51 77 185
e-post: kaie.saar@energia.ee

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee