Iseteenindus

Eesti Energia riskide kindlustamiseks osaleb riigihankes rekordarv seltse

24.08.2007
21. augustiks, riigihanke "Eesti Energia AS vara- ja ärikatkestuskindlustus ning vastutuskindlustus" taotluste esitamise tähtajaks, saatsid oma dokumendid kaksteist seltsi. Esindatud on maailma suurimad kindlustusandjad nii Euroopast, USAst kui Austraaliast. Riigihange on kaheetapiline ja selle läbiviijaks on rahvusvaheline riskijuhtimisfirma Marsh Kindlustusmaakler AS.

Eesti Energia riskijuhi Aarne Kalmeri sõnul on Eesti Energia riskide juhtimine äärmiselt oluline teema, kuna võimalikud kahjujuhtumid mõjutavad oluliselt kõiki Eesti energiatarbijaid. „Meie eesmärk on leida partner, kelle abil saame maksimaalselt maandada kõik kontserni tegevusega seotud riskid ja seda parimatel turul saadaolevatel tingimustel," kirjeldas Kalmer energiakontserni ootusi.

Kõik hankele kvalifitseerunud kindlustusseltsid vastavad reitinguagentuuri Standard & Poor's tasemele A- või enam. Samuti on kõik kvalifitseerunud seltsid osutanud sarnaseid kindlustusteenuseid energeetikasektori ettevõtetele viimase kolme aasta jooksul.

"Iga Eesti inimese jaoks nii olulisele ettevõttele kui Eesti Energia on tähtis leida riskide maandamiseks tugev partner. Koostöös EE riskijuhtimise osakonna professionaalidega oleme veendunud, et saavutame läbi aegade parimad kindlustustingimused, " ütles Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere.

Konkursi tulemused selguvad 14. oktoobriks.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS, pressiesindaja
Tel. 715 1218, mob. 5341 1813
iveri.marukashvili@energia.ee

Lilian Viirma
Marsh Kindlutusmaakler AS, turundusjuht
Tel. 68 11 025. mob. 5621 4922
Lilian.Viirma@marsh.com