Iseteenindus

Eesti saab oma esimesed tuumaenergeetika spetsialistid juba kahe aasta pärast

23.08.2007

Täna, 23. augustil kirjutasid Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ja Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud Merja Pukari (22), Kaspar Kööp (23) ja Henri Ormus (24) alla stipendiumilepingule, mille kohaselt asuvad noored tänavu sügisest õppima tuumaenergeetikat Rootsi Kuninglikus Tehnoloogiainstituudis. Energiaettevõte maksab stipendiumi kogu õppeaja vältel.

"Eesti Energia ees seisavad lähiaastatel väga suured väljakutsed ja nende elluviimiseks on meil vaja särasilmseid ja teotahtelisi noori inimesi," rääkis Sandor Liive. "Elektritootmise mitmekesistamine on teema, millega Eesti Energia tänasel päeval järjest enam tegeleb ning tuumaenergia kasutuselevõtmine on üks võimalustest. Ma olen veendunud, et kahe aasta pärast noored tuumaenergeetikud mängivad olulist rolli ning löövad kaasa nii Eesti Energia kui ka kogu Baltimaade energeetika arendamises," lisas Liive.

Merja Pukari ja Kaspar Kööp lõpetasid energeetika bakalaureuseõppe ja Henri Ormus sama teaduskonna magistrantuuri 2007.aastal.

Eesti Energia kontsern toetab energeetikaalast haridust veel mitmete stipendiumitega. Näiteks toetab ettevõte stipendiumiga Krimmi eestlaste hulgast pärit noormehe õpinguid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses. Samuti toetab Eesti Energia Virumaa Kolledþi rakenduskõrgharidusõppe üliõpilasi. Eesti Energia tütarettevõte Jaotusvõrk innustab omalt poolt energeetikaalase hariduse saamist stipendiumiga Tallinna Polütehnikumis, TTÜs ja Maaülikoolis. Alates 2002 aastast on Narva Elektrijaamade poolt loodud stipendium TTÜ doktorantidele. Ühtlasi toetab Eesti Energia ka TTÜ Arengufondi.Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS
Pressiesindaja
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee