Iseteenindus

Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte uus direktor on Ando Leppiman

26.06.2007

Alates 21. juunist asus Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte direktorina ametisse endine Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kütuse- ja energiaturu talituse juhataja Ando Leppiman (32). Senine Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte juhataja Raimo Pirksaar jätkab tööd tehnikajuhina.

Eesti Energia Taastuvenergia ja koostootmise valdkonnajuht Toomas Niinemäe ütles, et tal on hea meel Ando Leppimani otsuse üle võtta vastu Taastuvenergia Ettevõtte direktori ametikoha väljakutse. „Taastuvenergeetika on kiiresti arenev valdkond kogu Euroopa Liidus. Ka Eesti Energia üheks strateegiliseks eesmärgiks on koostootmise ning taastuvenergia projektide arendamine," selgitas alternatiivenergeetika arendamiseks loodud Taastuvenergia Ettevõte eesmärki. Ta lisas, et omades sügavaid teadmisi energeetika valdkonnas ning pikaajalisi töökogemusi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ning teistes pädevates ettevõtetes, toob Ando Leppiman kindlasti lisaväärtust Eesti Energiale tervikuna ning lööb kaasa taastuvenergia arendamises ja kasvus Eestis,” iseloomustas uue direktori töötausta Toomas Niinemäe.

Ando Leppiman on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika eriala. Varem on ta töötanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis energeetikaosakonnas, kütuse ja energiaturu talituse juhatajana ning energeetikaosakonnas eksperdina. Ühtlasi oli ta kaasatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu projekti ning töötas Balti Regionaalse Energeetika Grupp Eestis koordinaatorina. Aastail 2001 – 2002 oli ta Eesti tuuleenergia assotsiatsiooni konsultant.

Eesti Energia on taastuvenergia ning koostootmise projektide tõhusamaks elluviimiseks koondanud need tegevused kokku ühe koostootmise ja taastuvenergia valdkonna alla. See hõlmab lisaks Taastuvenergia Ettevõtte poolt opereeritavatele Linnamäe ja Keila-Joa hüdroelektrijaamadele ning Virtsu tuulikutele ka Iru Elektrijaama, Kohtla Järve Soojuse ja teiste antud valdkonna tootmisvõimsuste arendusprojekte tervikuna.

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: [email protected]