Iseteenindus

Eesti Energia alustab üle-eestilise internetiühenduse pakkumist

18.06.2007

Tänasest, 18. juunist on Eesti Energia klienditeenindustes võimalik liituda uue internetiteenusega KÕU. Eesti Energia mobiilne internetiühendus KÕU katab kogu Eesti riiki, samuti on seda võimalik kasutada liikuvates transpordivahendites. Kuni 2. juulini kestva häälestusperioodi ajal saavad teenusega liitujad KÕU internetiühendust kasutada kuutasuta.

"Meie teenus eristub selgelt teistest Eesti turul olevatest internetiteenustest. KÕU levib kõikjal ja toimib ka liikumise pealt,” rääkis Eesti Energia juhatuse liige Tiit Nigul.

KÕU internet on mõeldud eelkõige inimestele, kelleni teised internetiteenused ja levialad ei ulatu, näiteks kaugetes metsataludes ning neile, kes vajavad liikuva eluviisi tõttu internetiühendust erinevates kohtades ringi liikudes.

“Eesti Energia KÕU on seal, kus iganes Eestimaal meie klient ka parasjagu ei viibiks – maakodus, rongis, praamis, metsas või mererannas,” rääkis Nigul. "KÕU sihtklient ei ole inimene, kes tahab kasutada internetti seal, kus püsiühendus on kättesaadav. Pakume esmaskordset võimalust kasutada internetti paikades, kuhu võrguühendused ei ole seni jõudnud ning neile, kes tahavad internetti kasutada liikumisel,” rõhutas ta.

KÕU interneti kiiruseks on sõltuvalt masti lähedusest ja kasutajate hulgast 256kbps kuni 2Mbps. KÕU kuutasu on 298 krooni.

“Kuni juuli alguseni kestab uue teenuse häälestusaeg, mille jooksul on liitunutel võimalik KÕU internetti kuutasuta kasutada,” selgitas Nigul. "Teenuse müük algab 2. juulist," lisas ta. Häälestusperiood tähendab Niguli sõnul sisuliselt seda, et sidevõrk on juba valmis ja toimib, kuid lõpetamisel on veel viimased seadistused.

Möödunud aasta novembris võitis Eesti Energia kontserni kuuluv Televõrgu AS sideameti korraldatud konkursi, millega saadi sagedusluba raadiosageduste kasutamiseks. Sagedusluba lubab Televõrgu ASil pakkuda võrguteenust lairibatehnoloogial põhineval sidevõrgul sagedusalas 450 MHz.

Ligikaudu poole aasta jooksul on Televõrk investeerinud internetivõrgu arendamisse ja üle-eestilise teenuse turule toomisesse 50 miljonit krooni. Internetivõrgu tehnoloogiaks valiti USAs ja Aasias populaarne CDMA tehnoloogia, mis on madala raadiosageduse tõttu väga hästi leviv. Tänaseks on üle-Eesti paigaldatud kokku 95 tugijaama ning nende rajamine jätkub sõltuvalt teenuse kasutatavuse kasvust.

Internetiühenduse loomiseks pakub Eesti Energia kahte sorti seadmeid – mobiilne seade ja tugevama vastuvõtjaga koduseade. Mobiilse seadme hind on 2420 krooni, koduklientidele ka järelmaksu võimalusena 24 kuu jooksul 114 krooni kuus. Koduseadme hind on 3280 krooni, koduklientidele ka järelmaksu võimalusena 36 kuu jooksul 109 krooni kuus.

KÕU teenusega on võimalik liituda Eesti Energia klienditeenindustes. Täpsem info www.kou.ee