Iseteenindus

Eesti Energia müüs Elektrikontrollikeskuse Tehnokontrollikeskusele

16.05.2007

Täna, 16. mail, sõlmisid Eesti Energia juhatuse liikmed Margus Kaasik ja Harri Mikk ning OÜ Tehnokontrollikeskuse juhataja Toivo Sepp ostu-müügilepingu, mille kohaselt jätkab senine Eesti Energia tütarettevõte OÜ Elektrikontrollikeskus tegevust OÜ Tehnokontrollikeskus omanduses. Tehingu väärtus on 1,25 mln krooni.

„Eesti Energia kontserni seisukohalt on ebaotstarbekas omada ettevõtet, kelle suhtes ei ole kontsernil kujunenud strateegilisi huve,“ põhjendas Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik. Ta lisas, et Elektrikontrollikeskus kasvab ja areneb kiiremini, kui ta tegutseb koos samas valdkonnas oleva ettevõttega.

OÜ Elektrikontrollikeskus põhitegevuseks on elektripaigaldiste tehniline kontroll ja nõuetekohasuse hindamine, elektriseadmete katsetamine ning elektriala füüsiliste isikute pädevuse hindamine ja täiendkoolitus. Ühtlasi osaleb ettevõtte tehniliste normdokumentide ja seadusandluse loomeprotsessis, annab konsultatsioone ja viib läbi seadusandlust ning eeskirjade nõudeid tutvustavaid loenguid.

OÜ Tehnokontrollikeskus (TKK) on riigile kuuluv äriühing, kelle tegevuseks on Eesti Vabariigi seadusandlusest tulenev surve- ja tõsteseadmete ning gaasipaigaldiste tehniline kontroll ja vastavushindamine.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee