Iseteenindus

Energiafoorum kutsub arvamusliidreid energiateemadel mõtteid vahetama

10.05.2007

14. mail KUMU auditooriumis esmakordselt toimuv Energiafoorum kutsub arvamusliidreid tänase ja homse energia võimaluste üle arutlema.

“Energiafoorumil võetakse jutuks nii Eesti, Euroopa kui kogu maailma aktuaalsed energiateemad,” sõnas Eesti Energia juht Sandor Liive. “Eesmärgiks on käsitleda energiasektori tulevikku ja arengustsenaariumeid erinevatel tasanditel ning jagada visioone ja innovaatilisi lahendusi, et tekitada ühiskonnas temaatilist mõttevahetust. Energia tulevik ja energiajulgeolek on väga aktuaalsed teemad üle maailma ning sellest lähtuvalt soovime tänavu esmakordselt aset leidva Energiafoorumi muuta iga-aastaseks traditsiooniks.”

Foorumil astuvad üles president Toomas H Ilves ning EURELECTRIC uuringute juht Sam CROSS. Paneelis osalevad lisaks majandusministrile ning julgeolekueksperdile Eesti Energia, akadeemikute ja looduskaitsjate esindaja. Foorumi kava: http://www.energia.ee/index.php?id=1061

Energiafoorum toimub 8-14.maini aset leidva Energianädala raames, mis on kantud Eesti Energia juhtlausest “Kõik meie energia inimesele!”. Nädala jooksul pakutakse energiateemalist mõtlemisainet kõigile energiahuvilistele.

Energianädal algas energeetikateemaliste loengutega ülikoolides, kus astuvad tudengitele ja õppejõudude ees üles Eesti Energia erinevate valdkondade juhid. Kogu nädala jooksul ootab Energiakeskus (www.energiakeskus.ee) aga väikeseid ja suuri energiamaailma, nende eksponaate ja põnevaid programme avastama. 8-14.mail on sissepääs Energiakeskusesse tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine telefonil 71 52 650.

Energiasäästlikkuse toetamiseks pakub Eesti Energia oma klientidele võimalust energianädalal tellida tasuta kortermajale elektrienergia tarbimise teatise, mis on üks osa energiaauditist ning sellega saab ülevaate kogu maja elektritarbimisest kolmel viimasel aastal.

Lisaks on Eesti Energia oma suuremaid Rohelise Energia tarbijaid kutsunud reedest pühapäevani toimuvale Roheliste Rattamatkale, mille üks toetaja Eesti Energia on aastaid olnud. Eesti Energia oma töötajad käivad üle Eesti erinevates maakondades RMK-ga koostöös noort metsa istutamas.

Eesti Energia korraldab Energianädalat teist aastat ning maikuine ajastus tuleneb sellest, et 8. mail 1939 kirjutas tollane Eesti Vabariigi peaminister Kaarel Eenpalu alla Vabariigi Valitsuse otsusele, mis pani aluse Eesti Energia eelkäija ASi Energiakeskus asutamisele.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee