Iseteenindus

Eesti Energia ja spordiklubi Stamina kutsuvad Energiakõnni avaüritusele

12.04.2007

Laupäeval, 14. aprillil, algusega kell 12.00 toimub Nõmme Spordikeskuses Energiakõndi tutvustav avaüritus. Eesti Energia poolt ellu kutsutud maist kuni septembrini vältaval Energiakõnni tervisespordisarja eesmärk on tutvustada kõigile jõukohast ja üha enam populaarsust koguvat spordiala, kutsuda üles tervislikule mõtteviisile ning kevade saabudes vaimu ja füüsise ergutamisele. Tervisepordiürituse korraldab koostöös Eesti Energiaga spordiklubi Stamina.

“Eesti Energia väärtustab oma töötajate ja nende perede head enesetunnet ning tervist ja me tahame aidata kaasa võimalikult paljudele inimestele jõukohaste tervisespordivõimaluste arenemisele Eestis,” rääkis Eesti Energia rollist Energiakõnni sarjas ettevõtte spordiklubi juhataja Kaido Tiislär. “Koostöös Hansapanga ja Merkoga oleme viimase paari aastaga uuendanud mitmeid looduslikke terviseradu Eestis. Energiakõnni sarjaga soovime kõigile Eesti inimestele tutvustada kasulikku ja igale vanusele ning sportlikule vormile sobivat tervisespordiala,” lisas Tiislär.

Energiakõnnisari toimub maist septembrini igal nädalal sarnaselt traditsioonilise Hansapanga Tervisejooksule Tallinna erinevatel terviseradadel – kokku 21 etapil. Lisaks saab kepikõnniga tutvuda Stamina korraldatud tervisejooksu etappide raames Tartus ja Pärnus.

Energiakõnd sobib igas vanuses ja igasuguse füüsilise vormiga inimestele. Igal etapil on kohal kepikõnni koolitajad ning samuti saab rentida käimiskeppe. Keppidega kõndimine on väga kasulik liikumisviis, kus lisaks käimisel niigi töötavatele lihastele, saavad lisakoormust ka käte lihasgrupid, rinna-, õla- ja seljalihased.

Kui esimesel aastal sai Energiakõnni sarjas osaleda vaid tiimidena, siis sel aastal saab osaleda ka individuaalarvestuses. Väärtuslikule peapreemiale konkureerivad aga ainult tiimid, mis koosnevad neljast inimesest. Igal etapil kogub tiim punkte. Maksimumpunkte saavutanute vahel loositakse hooajal lõpus, septembris, välja peaauhind. Lisaks atraktiivsele peaauhinnale loositakse tiimide vahel välja ka väiksemaid auhindu ning ergutusauhindu kogu hooaja vältel.

Eesti Energia Energiakõnnile registreeruda ja täpsema infoga saab tutvuda internetis aadressil www.stamina.ee/energia

Lisainformatsioon:
Kaido Tiislär
Eesti Energia spordiklubi juhataja
GSM.: 56455461
E-post: kaido.tiislar@energia.ee

Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee