Iseteenindus

Neljapäeval algab Lennart Meri mälestuskonverents

29.03.2007

29. - 31. märtsil toimub Tallinnas esimene Lennart Meri mälestuskonverents, mida korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koostöös Lennart Meri Euroopa Sihtasutusega. Konverentsi patroon on president Toomas Hendrik Ilves. EE toetab laupäeval toimuvat energiajulgeoleku paneeli.

Tegu on esimesega iga-aastaseks traditsiooniks kavandatud rahvusvahelistest konverentsidest, mis on pühendatud Lennart Meri mälestusele, ent kus arutletakse kaasaegse maailma julgeoleku võtmeküsimusi. Seekordse konverentsi keskseks teemaks on Euroopa, tema identiteet ja julgeolek; paneeldiskussioonid on pühendatud veel ka transatlantilistele suhetele, Lähis-Idale, Venemaale ning energiajulgeolekule. Hommiku- ja õhtusessioonidel tulevad jutuks arengud Ukrainas, Gruusias, Kosovos ning Valgevenes.

Seekordse konverentsi peaesinejate hulgas on Soome ja Eesti presidendid Tarja Halonen ja Toomas Hendrik Ilves, endine NATO sõjaväejuht kindral Wesley Clark ning endine Taani välisminister Uffe Ellemann-Jensen. 70 väliskülalise hulgas on veel mitmeid endisi ja praeguseid ministreid, suursaadikuid ning poliitikategijaid, samuti poliitikaanalüütikuid ja ajakirjanikke nii Euroopast kui Ameerikast.

Väljavõte konverentsi programmist:

***

Saturday, March 31

9:00 - 11:00 Energy: the New Security Challenge

Speakers:

Keith Smith, at the Europe Program Centre for Strategic & International Studies (CSIS)

Robert Larsson, at the Swedish Defence Research Agency (FOI)

Vladimir Socor, Ariel Cohen,

11:00 - 11:15 Kohvipaus

11:15 - 12:30 Closing Session

Keynote Speaker (to be determined)

Statement by the Lennart Meri Foundation: Member of the Board

Closing words: , Chairman of the International Advisory Board of the International Centre for Defence Studies (ICDS)