Iseteenindus

Estlinki kaabli katkestuse põhjustanud lahendus läheb homme täiendamisele

02.02.2007

Laupäeval, 3. veebruaril toimub katkestus Estlinki merekaabli töös, et parandada primaarne omatarbeühendus nii Harkus kui Espoos.

Jaanuari alguses oli Soomes, Espoo alajaamas toimunud avarii tõttu ajutiselt häiritud Estlinki merekaabli töö. Tugeva tuule tõttu lülitus Espoo piirkonnas välja keskpinge elektriliin, mis tagab Estlinki konverteralajaama omatarbe elektrivarustuse. Vältimaks sarnaste tõrgete esinemist tulevikus parandatakse laupäeval Harkus ja Espoos Estlinki primaarne omatarbeühendus, mis tagab dubleerivate omatarbe elektriühenduste kasutamise võimaluse.

"Estlink on praeguseks kuu aega toiminud Põhjamaade ja Baltimaade vahelise energiakaubanduse kanalina," rääkis Nordic Energy Linki juht Indrek Aarna. "Selle kuu jooksul on kaabel töötanud praktiliselt tõrgeteta, olnud vaid üks õnnetu juhus omatarbe katkemisega, mis põhjustas häiringu ka kaabli töös," lisas ta.

Nädalavahetusel tehtavate tööde järel ei tohiks esinenud probleemid tulevikus enam korduda. Eslinki ühenduse viimased täiendustööd lõpetab kaabli ehitaja ABB aprillis.

Estlinki marekaablis kaudu käivitus energiakaubandus alates 4. jaanuarist Jaanuaris oli kaabli võimsust kasutatud keskmiselt 85% ulatuses.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee