Iseteenindus

Eesti Energia uut energiakaubanduse üksust asus juhtima Jaanus Arukaevu

24.01.2007

Eesti Energia asutas uue energiakubandusega tegeleva äriüksuse. Eile toimunud koosolekul tutvustas Eesti Energia juhatus uut loodud äriüksust ettevõtte nõukogule. Energiakaubandust asus juhtima ka varem Eesti Energias töötanud Jaanus Arukaevu (41).

Energiakaubanduse üksuse peamiseks eesmärgiks on Eesti Energia kontserni elektri tootmise ning ostu- ja müügiportfellide kujundamine. Energiakaubandus hõlmab ka Eesti Energia tegevust elektri müüjana ja ostjana välisturgudel. 

„Energiakaubandus tervikuna ning Eesti Energia tegevus elektri otjana või müüjana välisturgudel on väga kiirelt kasvav valdkond, mis vajab täna selgelt veelgi rohkem tähelepanu ja lisajõudu,” kommenteeris uue üksuse loomise põhjusi Eesti Energia juhatuse liige Tiit Nigul. „Meil on hea meel, et Jaanus kui Eesti Energia kogemuse ja heade teadmistega spetsialist sellest valdkonnast on otsustanud uuesti meiega liituda,” lisas Nigul.

Jaanus Arukaevu on lõpetanud Taru Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo osakonna ja kaitstud magistrikraadi ajal, kui see oli teaduskraad. Ühtlasi töötas ta aastail 1999-2005 Eesti Energias, olles algul jaotusvõrgu teenindusdirektor (1999-2000), seejärel Teeninduse müügidirektor, turundusdirektor  (2000-2002) ning hulgivaldkonna juht (2002-2005). 2005.-2006. a töötas ta Kuusakoski OY Balti piirkonna turundusjuhina, kus juhtis vanametalli ostuturunduse kontseptsiooni loomist ja juurutamist Eestis, Lätis ning Leedus ja ettevõtte igapäevast turundustegevust.

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee