Iseteenindus

Eesti Energia renoveeritud Energiakeskus ootab külalisi

13.12.2006

Täna 13. detsembril lõppes Tallinnas asuva Energiakeskuse renoveerimisprojekti esimene etapp. Eesti Energia plaanib Energiakeskuse renoveerimist jätkata jägmisel aastal.

Ehitusprojekti raames renoveeriti Energiakeskuse tänavapoolne välisfassaad, vahetati katuse kate, vihmaveesüsteemid ja remonditi keskuse külaliste vastuvõtuala. Renoveerimistööd teostas Eesti Energia poolt väljakuulutatud riigihanke võitja ehitusfirma Gustaf AS. Eesti Energia investeeris Energiakeskuse renoveerimisse ligi 3,5 miljonit krooni.

„Energiakeskus tegutseb täna ajaloolises hoones, kus 1912-1979 aastatel tegutses Tallinna esimene elektrijaam. Kuna tegemist on arhitektuurimälestisega lähtuti renoveerimisprojekti käigus arhitektuuriajaloolistele hoonetele kehtestatud eritingimustest ning kõik uuendamisega seotud asjaolud oleme kooskõlastanud Muinsuskaitse Ametiga,” rääkis Eesti Energia kinnisvara arenduse ja projektijuhtimise osakonnajuhataja Mart Moorlat.

Tehtud ehitustöödega alustati käesoleva aasta augustist. Renoveerimisprojekti on plaanis jätkata teise etapiga, mille käigus vahetatakse välja hoone aknad, uuendatakse hoovipoolne välisfassaad, paigaldatakse niiskustõke hoone vundamendile ning tehakse mõningad sisetööd. Kogu Energiakeskuse uuendamise tööde lõppetamise tähtaeg on 2007. aasta lõpp.

Energiakeskus on mittetulundusorganisatsioon, mille asutajateks ja põhilisteks toetajateks on Eesti Energia AS, Tallinna Soojus AS ja Tallinna linn. Tegemist hariva teaduskeskusega nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Kohapeal on võimalik tutvuda põnevate teadusmaailma avastustega ja teha huvitavaid katseid enam kui saja interaktiivse eksponaadiga.

Energiakeskus asub aadressil Põhja pst 29, ja on avatud esmaspäevast reedeni kell 10-18 ja laipäeval 12-17.

Lähem info: www.energiakeskus.ee  

Lisainformatsioon:
Iveri Marukashvili
Eesti Energia AS kommunikatsioonispetsialist
Tel.: 71 51 218
GSM.: 53 411 813
e-post: iveri.marukashvili@energia.ee