Iseteenindus

Testid Estlinki kaabli käikulaskmiseks jätkuvad nii Eestis kui Soomes

21.11.2006

Sel nädalal käivitusid uuesti ajutiselt peatatud seadmete testimised Estlinki merekaabli Soomepoolses otsas, kus kaabli ehitajal ABB-l ligikaudu nädal tagasi plaanipärastes katsetustes tõrked tekkisid. Testide jätkamine Eestis ja Soomes on vajalik, et kaabel ja seda elektrivõrguga ühendavad seadmed saaks püsitööks valmis seadistada. Testimiste käigus võib elektrivõrgus nii Eesti kui Soome pool kohati esineda pingekõikumisi.

Eesti Energia palub oma klientidelt mõistvat suhtumist, kuna jätkuvate testidega võivad seadmete sisselülitamise ajal kaasneda elektrivõrgus lühiajalised pingemuutused. Kliendid võivad seda tajuda tulede kerge vilkumisena või tundlikumate seadmete väljalülitumisena. Üksikud nõuete piiresse jäävad kiired pingemuutused ei ole ohtlikud ning peale kaabli kasutuselevõttu nende esinemise võimalikkus lõppeb.

Testid Eesti-Soome merekaabli Harku ja Espoo konverterjaamade seadmetega on toimunud alates oktoobri keskpaigast. ABB kinnitab, et Soomes tekkinud tõrgetele on leitud lahendus ja testid saavad edukalt jätkuda. Samuti kinnitab kaabli ehitaja, et vaatamata viivitusele valmib projekt tähtaegselt. Baltimaade ja Põhjamaade esimese elektriühenduse pidulik avamine toimub 4. detsembril Harku ja Espoo konverterjaamades.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: helen.sabrak@energia.ee