Iseteenindus

Eesti Terviserajad kutsuvad suurele rattaretkele Kõrvemaa sügisesse.

19.09.2006
23. septembril, sügise esimesel päeval kell 12.00 kutsuvad Eesti Terviserajad kõiki suve sportlikule lõppakordile Kõrvemaa Matka- ja suusakeskusesse. Matkajuhtideks on Eestimaa sportlikud tippjuhid Sandor Liive ja Toomas Annus. Iga osavõtja saab matkakaardi. Matka pikkus ja liikumiskiirus on igaühe omal valikul. Alates 7 km-st kuni 55 km-ni.

Ette on valmistatud tähistatud rada Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskuse, Aegviidu, Valgehobusemäe, Jäneda ja Nelijärve ümbruses. Talvest tuttavatel Tallinna Suusamaratoni ja Presidendimatka radadel. Joogipunktid koos pakihoiuga on avatud Jänedal Musta Täku talli juures, Aegviidu raudteejaamas ja Kõrvemaa Matka- ja suusakeskuses. Matkast osavõtt on tasuta.

Elektriraudtee toob rattaretkel osalejad 11 kroonise sooduspiletiga Tallinnast kell 12.10 väljuva rongiga Aegviidu raudteejaama kus kell 13.30 ühinetakse Kõrvemaa keskusest lähtunud rattaretke seltskonnaga. Elektriraudteega Aegviidust tagasi Tallinnasse kell 15.40.

„Kõrvemaa terviseradade võrgustik on justkui vereringe, mis annab võimaluse areneda piirkonna keskustel ja kasvada üritustel“ rõõmustab Jüri Voodla, Tallinna Suusamaratoni peakorraldaja. “Eesmärgiks on tagada rajatava püsiradade võrgustiku aastaringne hea ettevalmistus mis kindlustaks Kõrvemaale kvaliteetse ja akiivse puhkekeskonna maine“ sõnastab tulevikuplaanid Jaanus Pulles, SA Eesti Terviserajad juhataja. Kõrvemaa ühendatud terviserajad liidavad loodusliku trassi abil nelja valla viit erinevat puhke- ja spordikeskust.

Eesti Terviseradade projekt on Eesti Energia, Merko Ehituse, Hansapanga, Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba üheteistkümne terviseraja olulisele uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon http://www.terviserajad.ee Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
tel. +372 5034594
e-post: Jaanus.Pulles@neti.ee