Iseteenindus

Haanja valgustatud terviserada sai poole pikemaks

03.03.2006

Eesti Terviseradade projekti raames rajatud kahe kilomeetri pikkuse terviseraja valgustus vastab Haanja vallavanema Juri Gotmansi sõnul eelkõige harrastajate-pühapäevasuusatajate vajadustele. “Uus valgustatud, kerge reljeefiga rajalõik, on hädavajalik täiendus senisele sportlikumat ettevalmistust nõudnud kolme km pikkusele rajaosale, “ ütles Gotmans.

"Kohalike inimeste sportimisaktiivsuse tõus on pannud meid looduslikus keskkonnas aktiivse puhkaja vajadustest lähtuvalt oluliselt investeeringuid suurendama,“ tõdes Juri Gotmans. „Eesti Terviserajad projekti raames valminud rajavalgustus kindlustab igale soovijaile jõukohase liikumisvõimaluse just õhtutundidel., “ lisas Gotmans.

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Praeguseks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon:Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Tel. mob:+372 5034594
E-post: jaanus.pulles@neti.ee