Iseteenindus

Ida-virumaalased kasutavad aktiivselt Pannjärve uut valgustatud terviserada

03.03.2006

Eesti Terviseradade projekti raames rajatud kolme kilomeetri pikkuse raja valgustus on Illuka vallavanema hinnangul oluliselt laiendanud Ida-Virumaalaste võimalust looduses sportida. Illuka vallavanema Tarmo Kollo sõnul avastasid Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonna elanikud juba eelmisel talvehooajal enda jaoks Pannjärve Tervisekeskuses alati korrastatud suusarajad ja tänapäevase olmehoone. Valla soetatud uhiuue suusarajatraktori abil kindlustasid hooldemeistrid sel talveperioodil suusaradadel kvaliteedi, mis meelitas Pannjärvele ka ümbritsevate valdade ja Narva linna liikumisharrastusest hoolijad. “Varem sai seda kõike nautida kahjuks vaid valgel ajal, “ nentis Kollo.

Kollo kinnitusel pani kohalike inimeste sportlikkuse kasv keskust oluliselt laiendama suusavarustuse renditeenuse pakutavat. „Tuntav abi harrastajatele on ka omavalitsuste ühisettevõtmisena käivitatud regulaarsest bussiliinist Jõhvi ja Pannjärve Tervisekeskuse vahel“ jätkas Tarmo Kollo.Märkimisväärne oli Kollo hinnangul valgustuse rajamise kiirus. Suve lõpus valgustuse rajamise kokkuleppe allkirjastamisest kuni ehitajalt valmis rajavalgustuse vastuvõtmiseni kulus täpselt 100 päeva.

Eesti Terviseradade projekt, mille tulemusena Pannjärve Terviserada on saanud täiesti uue kvaliteedi, on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Praeguseks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon:Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Tel. mob:+372 5034594
E-post: jaanus.pulles@neti.ee