Iseteenindus

9141 eestimaalast suusatasid laupäeval üle kahe tiiru ümber maakera

27.02.2006

Seatud suur eesmärk on kuhjaga täidetud. Õnnestunud ürituse käigus tegime ühiselt üle kahe tiiru ümber maakera.

Rohkearvulise suusarahva panus registreeriti 40 Eestimaa erinevas sportimiskohas. Oma panuse rekordi saavutamiseks andsid isegi väikesaared. Abruka saarel suusatasid 7 inimest 80 km.Kokku oli Eestimaal ette valmistatud 500 kilomeetrit suusaradu, hoolitsetud autode parkimisvõimaluste eest. Suuremates tervisekeskustes oli avatud ka suusalaenutused.

Keskuste rajad olid avatud kogu päeva. Hinnanguliselt on lisaks registreeritud osalejate panusele täna Eestimaal looduses liikujaid veel ca 3000 inimest läbitud 30´000 kilomeetriga.  Ürituse eesmärk on teadvustada inimestele nende kodulähedal paiknevaid looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki üles mõnusalt aega veetma. Eesti Tervise- ja suusaradade asukohakaardiga on võimalik tutvuda Eesti Suusaliidu koduleheküljel www.suusaliit.ee.

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Jätkuvaid sportimiselamusi meile kõigile,
Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Tel.mob: +372 5034594
E-post: jaanus.pulles@neti.ee