Iseteenindus

Eesti Terviseradadel toimub rekordiüritus

21.02.2006

Rohkearvulise suusarahva vastuvõtuks on Eesti enam kui 40 terviserada valmis. Ette on valmistatud 500 kilomeetrit suusaradu, hoolitsetud on autode parkimisvõimaluste eest. Peale suusasõitu ootab kõiki osalejaid soe tee. Vastavalt võimalustele on korraldatud ühistransport. Suuremates tervisekeskustes on avatud ka suusalaenutused.

Kõik osalejad registreeritakse. Samuti märgitakse üles iga suusataja läbitud kilomeetrite arv.

Et meie rekordiüritus õnnestuks ning saaksime päeva lõpus tõdeda Eestlaste uuest maailmavallutamisest, on iga eestimaalase panus äärmiselt oodatud. Õnnestumise korral teeme ühiselt tiiru ümber maakera ehk läbime enam kui 40´000 kilomeetrit.

Keskuste rajad on avatud kogu päeva, kuid enda panuse andmiseks palume inimestel kohal olla kella 12.00–16.00 vahel, et teatada oma läbitud kilomeetrid. Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite abiga fikseeritakse keskustes osalejad ja summeeritakseläbitud vahemaad, millest kujuneb ka lõplik tulemus. Ürituse eesmärk on teadvustada inimestele nende kodulähedal paiknevaid looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki üles mõnusalt aega veetma. Eesti Tervise- ja suusaradade asukohakaardiga onvõimalik tutvuda Eesti Terviseradade koduleheküljel www.terviserajad.ee

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasutaaktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon:

Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Tel.mob:+372 5034594
E-post: jaanus.pulles@neti.ee

Jüri Järv
E-post: jyri@suusaliit.ee