Iseteenindus

Lääne-Virumaal, Tamsalus laienevad valgustatud terviseradade kasutusvõimalused

10.02.2006

Eesti Terviseradade projekti raames olemasoleva 1,5 km. staadioniringi rekonstrueerimine ja täiesti uute rajalõikude valgustamine annavad nüüdsest võimaluse liikuda 4,4 km. ulatuses hästi valgustatud terviseradadel. Tamsalu vallavanema Toomas Uudebergi sõnul on 62 valgustuspostile rajatud kaasaegne rajavalgustus kui tunnustus Tamsalulaste ja lähipiirkondade elanike aktiivsele liikumisharrastusele. "Valla oma vahenditele toetudes oleksime Tamsalu terviseradadel tänaseks saavutatud kvaliteedihüpet pidanud ootama veel aastaid.“

„Olen veendunud, et Tamsalu valgustatud Terviserajad loovad soodsa pinnase inimeste veelgi aktiivsemaks liikumiseks looduses. Tamsalu suusamaratoni traditsiooni taaselustatamine 26. veebruaril on meile järgmiseks innustavaks väljakutseks,“ täiendas Tamsalu Spordikompleksi juhataja, endine Eesti tippsuusataja Krista Lepik.

Tamsalu on läbi aegade tuntud kui Eesti maaspordi aktiivsete harrastajate Meka. Kohalike eestvedajate järjekindluse tulemusena on juba mitmel aastal ka talve perioodil suusarajatraktori abil kindlustatud suusaradadel kvaliteet, mis meelitab Tamsallu ümbritsevate valdade elanikke. Eeloleval nädalavahetusel peetakse samadel radadel Eesti valdade Talimängude suusavõistlused.

Eesti Terviseradade projekt, mille tulemusena Tamsalu Terviserada on saanud täiesti uue kasutuskvaliteedi on Merko Ehituse, Eesti Energiaja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon:

Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Mob.tel:+372 5034594
E-post: Jaanus.Pulles@neti.ee

Jüri Järv
E-post: jyri@suusaliit.ee