Iseteenindus

Täna toimub Eesti Energias ja TTÜs energeetikateemaline lahtiste uste päev

22.12.2005

Erinevate Tallinna koolide rühmad on andnud teada huvist külastada nii Keila-Joa renoveeritud hüdroelektrijaama kui ka Tallinna Tehnikaülikooli elektriajamite ja jõuelektroonika instituudi uut laborit.

“Eesti Energia korraldab avatud uste päeva esmakordselt,” rääkis ettevõtmisest ettevõtte järelkasvuprogrammi juht Kaie Saar. “Meie sooviks on tutvustada energiasüsteemi ja samal ajal näidata noortele huvitavaid kohti, kus nad tõenäoliselt varem käinud pole. Veerandi viimase päeva sisustamiseks sobib väljasõit või lihtsalt väljaspool kooliruume uute teadmiste saamine hästi,” lisas ta.

Noored külastavad Keila-Joa värskelt renoveeritud hüdroelektrijaama, kus on võimalik näha nii kaasaegse hüdrojaama toimimist kui ka saada ülevaade hüdroenergia ajaloost Eestis. Ekskurssioonil räägitakse taastuvatest energiaallikatest, Rohelisest Energiast ja energeetikast laiemalt. Lisaks külastatakse tehnikaülikooli tootmise automatiseerimise laborit, kust saab piltliku ülevaate nüüdisaegsest tehase valmistustsehhist, sealsetest süsteemidest ja seadmetest.

Eesti Energia pakkus Tallinna koolidele välja võimaluse viia lapsed vaatama midagi uut ja kasulikku. Ettevõttele annab see võimaluse rääkida oma töödest, selgitada energiasüsteemi toimimist ja tõsta energeetika erialade populaarsust.

Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]