Iseteenindus

Eesti Energia on Emori hinnangul parima teenindusega ettevõtete eesotsas

14.12.2005

Kõige stabiilsemat ja ühtlasemat suurepärast teenindustaset näitas 2005. aastal Elion. Elionil on väga tihedalt kannul pangandussektoris selgelt esiletõusva teenindustasemega Hansapank. Elioni ja Hansapangaga samades teenindustaseme kõrgustes liiguvad ka teine telekommunikatsiooni suurettevõte EMT ning turismi ja laevatranspordi sektori teeninduskvaliteedi lipulaev Silja Line.

ETI teises uuringulaines saavutas parima teenindustaseme EMT. Uustulnukatest on suurepärase teenindustasemega Eesti Energia ja Sadolini Värvikeskus, märkimist väärib ka Eesti Post.

"Teadmaks seda kui hea sa oma tegevuses oled tuleb alati omada võrdlusbaasi. Juba osalemine ise võrdluses Eesti parimate teenindusorganisatsioonidega on kiiduväärt- me tahame ja julgeme võistelda kõrgliigas. Seda enam tuleb esile tõsta meie töötajate saavutust uustulnukana. Sügav kummardus kõigile neile kes selle tiitli taga on, " kommenteeris uudist EE Teeninduse juht TiitNigul.

Eesti Teeninduse Indeks 2005 näitab teeninduse ebaühtlast taset kõikide valdkondade siseselt, eriti telekommunikatsiooni ja kaubanduse sektorites. TNS Emori teeninduskvaliteedi uuringute suunajuhi Sigrid Arumäe sõnul sõltub teenindustulemus teenindaja isikust eelkõige avaliku sektori ettevõtetes. ETI 2005 toob ka välja,et suurte organisatsioonide vastutusahelad on kliendile keerukad ning avaldavad teenindusele otsest mõju. Lisaks viitab ETI võimalikule tendentsile, et teenindus- ja müügioskuste kasutamine sõltub aastaajast – suvel ollakse positiivsemad ja suhtlemisaltimad, sügisel on vähem emotsioone ja rohkem suunatud tegevust.

Eesti Teeninduse Indeksi uuringusse kaasati lisaks eelmises uuringulaines osalenud sektoritele, milleks olid telekommunikatsioon, turism ja laevatransport, pangandus, kaubandus ja avalik sektor, seekord ka infrastruktuur ja automüük.

Kokku osales uuringus 28 erinevat teenindusorganisatsiooni. Kaubandussektoris kaardistas TNS Emor seekord kodukauba ja mööblimüüjate asemel suuremate ehituskaubamüüjate teeninduse. Uuring teostati mystery shopping meetodil, kaardistused viisid läbi TNS Emori poolt valitud ja spetsiaalselt klienditeeninduse kvaliteediuuringuteks koolitatud ostlejad.

ETI ehk Eesti teeninduskvaliteedi taseme mõõtmist jätkab TNS Emorkevadel 2006.

Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]