Iseteenindus

Valga linna ja ümbruskonna elektrivarustus paraneb

09.12.2005
Renoveeritud Valga 110/10 kilovoldise pingega alajaam on Valga linna ning selle lähipiirkonna tarbijatele esmase tähtsusega elektrivõrgu objekt. Sellelt alajaamalt saab elektrit kõige suurem osa Valgamaa klientidest. Valga alajaama renoveerimisvajadus tulenes endise alajaama füüsilisest vananemisest. Alajaama on paigaldatud kõige kaasaegsemad seadmed ning sellest tulenevalt mahub uus alajaam varasemast poole väiksemale maa-alale. Alajaama plaaniline lahendus on välja töötatud spetsiaalselt linnakeskkonnale mõeldes, tagamaks visuaalsemalt kenamat vaatepilti. Alajaamas asub nüüdsest uus keskkonnanõuetele vastav õlipüüdmissüsteem ja kaasaegne juhtimissüsteem. Kogu uue alajaama seadmeparki saab juhtida telejuhtimise kaudu, mis tagab senisest suurema operatiivsuse.

"Uue alajaama valmimine toob kodutarbijale ja Valga ettevõtetele kaasa senisest suurema elektrivarustuskindluse," rääkis valminud alajaamast OÜ Põhivõrk juhataja Henn Jõe. Ta lisas, et kindlasti vähenevad tänu tehtud uuendustele ka pingetega seotud probleemid alajaama vahetus teeninduspiirkonnas.

Valga alajaama renoveerimistegevuse viis läbi peatöövõtjana ABB AS ning alltöövõtjana Valgas oma esindust omav Elektriteenused AS, projekti kogumaksumuseks oli 30 miljonit krooni.

Peale uuendatud alajaama avamist toimub ka Valga linna esindajate ja kõrgepinge võrke haldava Põhivõrgu juhtide vahel kohtumine, kus arutatakse piirkonna elektrivõrgu arengut ja hooldusplaane.

Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]