Iseteenindus

Eesti Energia täpsustatud hinnakirjad hakkavad kehtima märtsist

30.11.2005
Koduklientidele ja väikestele äriklientidele ei too täpsustatud võrgutasud ja elektrienergia hind kaasa olulisi muutusi. Koduklientide hinnapakettides Kodu 1-4 muutus hind vähesel määral allapoole, Küttepaketi hind jääb keskmisele kasutajale samaks. Suurtele äritarbijatele, kes kasutavad pakette EN4 - EN7, tõuseb elektri hind keskmiselt kolm protsenti. Nende pakettide puhul oli Eesti Energia eelmise aasta müügiprognoos tegelikust hinnapakettide kasutamisest erinev. Ühtlasi muudetakse pakettide EN6 ja EN7 kasutamine lihtsamaks. Kliendid ei pea enam tarbimisvõimsust ette tellima ega maksma ettemaksu, vaid saavad tasuda reaalse tarbimise eest pärast tarbimisperioodi lõppu.

"Tänaseks on kõik Eesti Energia ja Energiaturu Inspektsiooni täpsustused hinnakirjadesse sisse viidud ja uued hinnapaketid on välja arvutatud," rääkis Eesti Energia teeninduse direktor Marko Allikson. “Nagu juba varasemate prognooside põhjal teatasime, jääb kodupakettide hind sisuliselt samaks ning suurema tarbmisega äriklientidele tõuseb elektri hind keskmiselt umbes kolme protsendi ulatuses,” täpsustas Allikson.

Möödunud kuu jooksul viisid Energiaturu Inspektsioon ja Eesti Energia esmakordselt läbi esimest korda toimunud iga-aastase hindade ülevaatamise. Alates tänavu kevadest kooskõlastab Energiaturu Inspektsioon elektrivõrgu ettevõtetele hinnad kolmeks aastaks koos iga-aastase hindade ülevaatamisega ja vajadusel muutmisega. Võrgutasude regulaarne täpsustamine põhineb elektrituruseadusel ja Energiaturu Inspektsiooni poolt välja töötatud meetodil. Koos võrgutasudega täpsustab Eesti Energia Energiaturu Inspektsiooni poolt lubatud piires ka elektrienergia hinda.

Hinnakirjad ja info on saadaval Postimehe ja Pärnu Postimehe vahel ilmuvas Eesti Energia kliendilehes, internetilehtedel www.energia.ee, www.pohivork.ee ja www.jaotusvork.ee ning klienditeenindusbüroodes kohapeal.Suurematele äriklientidele saadab Eesti Energia hinnakirja täpsustust puudutava info personaalse kirjaga posti teel.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]