Iseteenindus

Lasnamäe saab kaasaegseima elektrialajaama

24.11.2005
Lasnamäe alajaam valmis 1967. aastal ning seda on pidevalt ümberehitatud ja laiendatud, kuna piirkonna elamuehitus ja tööstus arenesid 70-ndate ja 80-ndate aastate jooksul väga kiiresti. Lasnamäe alajaama on ehitanud nii energiasüsteemi ettevõtted kui ka suured tööstustarbijad, näiteks omaaegne üleliiduline tehas Dvigatel.

2003. aasta veebruaris toimunud avarii tagajärjel tekkis alajaamas põleng, mille tulemusena hävines 6 kV jaotusseade. Kahjustused said peale põlengut kõrvaldatud ajutiste lahendustega, kuid nüüdseks on olemasolev tehnika välja vahetatud koos tipptehnoloogiliste juhtimis- ja kaitseautomaatika seadmetega.

Alajaama ehitus algas 2005. aasta jaanuaris. Ehitustöösid teostas Jaotusvõrgu partneritena AS Elektriteenused ning seadmete seadistamist tehti koostöös AS ABB-ga. Ehitus- ja seadistamistöösid tuli teha keerulistes tingimustes, kuna piirkonna majapidamisi ja ettevõtteid ei saanud ka lühiajaliselt elektrita jätta.

Lasnamäe alajaama ehituse maksumus on kokku ligi 20 miljonit krooni. Tegemist on Jaotusvõrgu ühe suurema alajaama ehitusega sel aastal.