Iseteenindus

Pärnumaal toimub koolitusseminar terviseradade eestvedajatele

18.11.2005
Kahepäevasel seminaril räägivad tippspetsialistid ja praktikud looduslike tervisekeskuste eestvedajatele ja hooldusmeistritele terviseradade rajamise põhimõtetest, hooldamisest, kaasaegsest tehnoloogiast ja lumetootmisest. Saadakse ülevaade Eesti Terviseradade projektist ning arutletakse tervisesportlaste ootuste ja terviseradade ning aktiivse eluviisi propageerimise üle.

“Eesti Energia, Merko Ehituse ja Hansapanga poolt ellukutsutud Eesti Terviseradade projekt on aidanud mitmetel Eesti terviseradadel astuda väga suure sammu edasi muutumaks kaasaegsemaks, tuntumaks ja kõigile tervisesportlastele kättesaadavamaks,” rääkis Jõulumäe tervisekeskuse juht Enn Tasalain. “Projekti raames on uuendatud mitmete keskuste terviserajad, ehitatud välja valgustus ja hangitud tänapäevane hooldustehnika. On suurepärane, et lisaks materiaalsetele investeeringutele pakutakse terviseradade eestvedajatele ja hooldusmeistritele ka sisulist lisaväärtust ja kogemustevahetamise võimalust eesootava seminari näol,” lisas ta.

Lisaks seminari teoreetilisele poolele tutvuvad osalejad Jõulumäe Terviseradadega ja suusastaadioniga. Kõigi silme all proovitakse järgi ka kunstlume tootmine. Ürituse lõpuks elatakse üheskoos teleri vahendusel kaasa Eesti suusatajatele MK etapil Beitostölenis.

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Lisainformatsioon:
Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Tel.: +372 5034594
e-post: [email protected]