Iseteenindus

Gunnar Okk lõpetab töö Eesti Energia juhatuse esimehena

09.11.2005
Eesti Energia nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa ütles, et Eesti Energia nõukogu aktsepteerib Gunnar Okki valikut, mis on tehtud isiklikel kaalutlustel.

Eesti Energia juhatuse esimehe kohustused võtab üle Sandor Liive, juhatuse senine liige ja kontserni finantsdirektor. Liive (35) kinnitati juhatuse esimehe ametikohale tähtajaga üks aasta, kuni 30. novembrini 2006. a.

Sõõrumaa sõnul on Sandor Liive valmisolek juhatuse esimehe ametikohale asuda, parimaks kinnituseks tõdemusele Eesti Energiast kui meeskonna juhitud ettevõttest.

“Sandor on seitse aastat olnud juhatuse liikmena mitmete arendusprotsesside vedaja ja finantsdirektorina üks senise tulemuslikkuse arhitekte. Nõukogu hinnangul on Sandor parim kandidaat tagamaks järgneval aastal stabiilsust ettevõtte arengus, “ lisas Sõõrumaa.

Nõukogu järgmine koosolek leiab aset 22. novembril.

Helen Sabrak
Pressiesindaja
Eesti Energia


Gunnar Okki avaldus


Olen otsustanud lõpetada oma töö Eesti Energia juhatuse esimehe ametikohal 30. novembril 2005, päeval millal saab täis minu praegu kehtiva teenistuslepingu kolmeaastane tähtaeg.

Asusin Eesti Energia juhi ametikohale 1998. aasta alguses kohe pärast avaliku konkursi võitmist. Mind on seejärel kahel korral, 2000. ja 2002. a, sellesse ametisse tagasi valitud. Olen neid Eesti Energia erinevate nõukogude koosseisude poolt tehtud otsuseid alati võtnud kui tunnustust tehtud töö ja konkreetsete saavutatud tulemuste eest.

Eesti Energias on nende, ligi kaheksa aasta jooksul saavutatud väga häid tulemusi, ettevõtte on tänaseks suurepärases majanduslikus seisus. Narvas kasutatakse maailmas ainulaadset uut ja puhtamat tehnoloogiat põlevkivist elektri tootmiseks, rajatakse merekaabliühendust Soomega, jätkuvad suurinvesteeringud teeninduskvaliteedi parandamisse ja aegunud tehnoloogia väljavahetamisse. Kõik peamisedettevõtte tehnilise ja majandusliku efektiivsuse näitajad on nende aastate jooksul kordades paranenud. Eesti Energia on saanud kõigi Kesk- ja Ida-Euroopa energiaettevõtete seas kõrgeima rahvusvahelise krediidireitingu.

Aeg Eesti Energias juhatuse esimehena töötades on olnud kõige huvitavam ja tähtsam minu elus. Samas on see aeg aga ka piisavalt pikk, et enne uue lepingu sõlmimist endalt küsida, kas ja kuidas jätkata.

Euroopa energeetika mõjusfäärid on muutumas. Eesti energeetikaturg avaneb kolme aasta pärast. Eesti Energia ees seisab täiesti uus ajajärk. Minu otsus lõpetada täna, on ühest küljest isiklik, kuid teisest küljest seotud sellega, et praegu on saabunud loogilisem hetk teatepulga üleandmiseks kui näiteks aasta pärast.

Ma tänan kõiki kliente, Eesti Energia töötajaid, koostööpartnereid ja nõukogu erinevate koosseisude liikmeid, kellega ma nende viimase kaheksa aasta jooksul olen koos töötanud.

Oma tulevikuplaane tutvustan detsembri alguses.

9. novembril 2005