Iseteenindus

Algas Balti elektrijaama ühe korstna lammutamine

20.10.2005

Korstna lammutamise vajaduseni viis asjaolu, et endisest keskkonnasõbralikuma ja ka efektiivsema tehnoloogiaga töötav Balti elektrijaama 11. renoveeritud plokk võimaldas täielikult loobuda sooja ja elektri tootmisest käesoleva aasta mais lõplikult seisatud Balti elektrijaama I–III järjekorra seadmetel. Need seadmed olid käidus juba alates 1959.aastast ning oma ressursid ammendanud.

Korstna lammutamiseks on Saksamaalt kohale toodud spetsiaalne robotseade, mis on paigaldatud korstnaava servale ja mis hakkab korstna servast tükke ära lõikama, juhtides äralõigatud tükid korstnaava sisse ja liikudes ise allapoole. Eelnevalt on korstna ümber ehitatud spetsiaalsed kaitserajatised, mis väldivad allakukkumisi ning tagavad lammutustööde juures turvalisuse. Lammutamist opereerivad ja teostavad töötajad pääsevad korstna tippu korstna külge monteeritud liftiseadme abil. Demontaa˛i hakkavad teostama spetsialistid AS-ist Irbistero ja robotseadet haldavast saksa firmast MB-Schornstein & Betonabbruch Gmbh Co.

Balti elektrijaama lammutatav korsten on üks kuuest elektrijaama korstnast. Selle kõrgus on150 meetrit, läbimõõt 8 meetrit avaosas ja 14 meetrit maapinna juures. Korstna lammutamine kestab lepingujärgselt kuni 1. detsembrini.

Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: [email protected]