Iseteenindus

Energiateemaline füüsikavõistlus Tallinna Reaalkoolis

10.10.2005

Teisipäeval, 11.oktoobril algusega kell 15.00 toimub Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6) füüsikavõistlus "Energiline energia" põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele. Võistluse eesmärgiks on anda füüsika ja eriti energeetika vastu suuremat huvi tundvatele õpilastele võimalus oma oskusi eakaaslastega võrrelda ja ühtlasi rõhutada energeetika tähtsust igapäevaelus.

Arusaamine energeetikast eeldab korralikke baasteadmisi füüsikas. See on ka põhjus, miks Eesti suurim tööandaja Eesti Energia AS füüsikavõistlust toetab. Parem arusaamine energia muundumise võimalustest ärgitab kindlasti noori ka enam valima oma võimaliku tulevase eriala just energeetikaga seonduvalt.
Energiateemaline füüsikavõistlus toimub sel aastal esmakordselt ja seekord vaid Tallinnas. Tänaseks on võistlusel osalemiseks registreerunud üle saja õpilase Tallinna erinevatest koolidest.
Järgmistel aastatel plaanivad korraldajadlaiendada võistlust üle Eesti. Võistluse parimad selguvad 20.oktoobriks.

Füüsikavõistluse “Energiline energia” korraldavad Tallinna Reaalkool, Tallinna füüsikaõpetajate ainesektsioon, Tallinna Õpetajate Maja ja Eesti Energia AS.

Lisainfo

Kaie Saar
Eesti Energia AS
Järelkasvuprogrammi juht
71 52 289, 51 77 185
[email protected]