Iseteenindus

Eesti Energia krediidireiting paranes taas

15.09.2005

Krediidireitingu väljavaate paranemisel mängisid peamist rolli nii ettevõtte positiivsed finantsarengud, kui ka jätkuv strateegiline roll riiklikul tasemel, samuti pälvis agentuuri heakskiidu Eesti Energia töö seoses investeeringuprogrammiga.

Käesoleva aasta suve alguses tõstis Eesti Energia krediidireitingut Moody'se agentuur, parandades ettevõttele antud hinnangut kahe astme võrra. Moody’s tõstis siis Eesti Energia krediidireitingu tasemelt A3 tasemele A1, mis on praeguseni parim hinnang ettevõttele. Moody'se antud reitingu väljavaade on stabiilne.

"Eesti Energiale antavad kõrged reitingud kinnitavad aina enam fakti, et oleme piirkonna energiafirmadest kõige usaldusväärsem ja paremini toimiv ettevõte," ütles Eesti Energia juhatuse liige ja finantsdirektor Sandor Liive. Ta selgitas veel, et kõrgem reiting on tähtis eelkõige laenuintresside aspektist. Sõltumatute agentuuride poolt antud kõrgem reiting võimaldab ettevõttel saada laene madalamate intressikuludega ja tõsta usaldusväärsust investorite silmis. "Reitingul on olnud otsene mõju meie usaldusväärsusele rahvusvahelistel kapitaliturgudel," lisas ta.

Eesti Energial on nii Standard & Poor'si kui Moody´s Investor Service'i krediidireiting olnud aastast 2002.


Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]