Iseteenindus

Narva Elektrijaamade põlevkiviõli järgmisel enampakkumisel osalevad soojatootjad ja väikesed katlamajad

13.09.2005

Oksjonil läheb enampakkumise teel osade kaupa müüki kuni 15 000 tonni keskõli, mis sobib keskmistele ja suurematele katlamajadele ning kuni 2500 tonni mark B põlevkiviõli, mis sobib väiksematele katlamajadele. Narva Elektrijaamade poolt kehtestatud õli tonni alghind on 1990 krooni.

“Narva Elektrijaamad analüüsisid pärast eelmise oksjoni korraldamist senist põlevkiviõli müügi kogemust ning pidades silmas vajadust säilitada arusaadavus ja läbipaistvus põlvkiviõli hinna ja koguste jagamise põhimõtete üle on Narva Elektrijaamad teinud otsuse müüa edaspidi põlevkiviõli maksimaalselt enampakkumiste kaudu,” kommenteeris uue enampakkumise korraldamist AS Narva Elektrijaamad juhataja Lembit Vali.
“Arvestades katlamajade soovi osta põlevkiviõli otse Narva Elektrijaamade õlitehasest, oleme esmakordselt loonud tingimused, kus soojatootjatel ja väikestel katlamajadel endil on võimalik ilma vahendajateta Narva Elektrijaama õlitoodangut osta," lisas Vali. Ta selgitas, et selleks vähendati enampakkumise ostukogust 1000-lt tonnilt 100 tonnini ning alandati ka minimaalset pakkumisgarantiid 750 tuhandelt kroonilt 50 tuhande kroonini.

Sarnaselt Narva Elektrijaamade varasema põlevkiviõli müügi oksjoniga viibib enampakkumise läbiviimise juures vaatlejana audiitorfirma Price WaterhouseCoopers'i esindaja, kelle ülesandeks on hinnata enampakkumise läbiviimise vastavust enampakkumise tingimustele.

Esimene enampakkumine Narva Elektrijaamade põlevkiviõli müümiseks toimus käesoleva aasta juulis, sellele kvalifitseerus seitse Eestis õli edasimüügiga tegelevat firmat, kellest kolm ka reaalselt oksjonilt põlevkiviõli ostsid. AS Narva Elektrijaamad otsustas korraldada põlevkiviõli müügiks enampakkumise, et muuta oma müügisüsteemi selgemaks ja läbipaistvamaks ning hinna kujunemise kõigile arusaadavaks. Varasemalt on Narva Elektrijaamad müünud põlevkiviõli vaid edasimüügifirmadele, tuginedes nende taotlustele ja läbirääkimiste tulemustele.

Narva Elektrijaamad on üks kolmest Eestis tegutsevast põlevkiviõli tootjast. Õlitehase kogutoodang on orienteeruvalt 120 tuhat tonni aastas, mis moodustab umbes 30 protsenti Eestis toodetud põlevkiviõlist. Narva Elektrijaamade õlitehase toodangust müüdi eelneva oksjoni käigus 64 tuhat tonni ning elektrijaamade omatarbest jääb tänavu praeguse hinnangu kohaselt müügiks ligikaudu 30 tuhat tonni põlevkiviõli. Sellest kogusest läheb 17,5 tuhat tonni põlevkiviõli müüki septembris ning ülejäänud ligikaudu 10 tuhat tonni valmistatakse ja müüakse tehase tootmisvõimaluste piiratuse tõttu pärast aktiivset kütteperioodi ehk 2006. aasta maikuus.

Lisainformatsioon ja kvalifitseerumisdokumendid:
www.energia.ee
[email protected]
Tel: 6 400 633
Faks: 6 400 618

PDF- kujul dokumentide vaatamiseks on vajalik Acrobat Reader tarkvara. See on TASUTA.

Uusima Acrobat Readeri saad endale laadida siit:
(kliki nupul)

Siit saad enesele laadida uusima Acrobat Readeri. NB! See on VABAVARA (tasuta)!