Iseteenindus

Iru Elektrijaam sai ISO 9001 sertifikaadi omanikuks

30.08.2005

Elektrijaama direktori Toomas Niinemäe sõnul näitab ISO 9001 tunnistus, et Iru Elektrijaama tegevus vastab rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele. “Kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemide ühtne kasutamine on eeldus Iru Elektrijaama konkurentsivõime tagamisel energiatootmise turul. Iru on võimeline tegema kvaliteetset tööd, et rahuldada oma klientide vajadusi konkurentsivõimeliste hindadega,” lisas ta.
Iru Elektrijaama üks strateegilisi eesmärke on energiatootmise tõhususe ja varustuskindluse suurendamine. Selle eesmärgi täitmisel on raske alahinnata organisatsiooni toimimisega seotud protsside läbivaatamist ja korrastamist, mis ettevõttes said kvaliteedi juhtimissüsteemi ISO 9001 sertifikaadi taotlemise käigus tehtud.

„Saan kinnitada teie edu taotlemisel ja anda üle tunnistuse, mis kinnitab Iru Elektrijaam kvaliteedijuhtimise süsteemi vastavust ISO 9001 nõuetele,“ ütles sertifitseerija, ASi Metrosert arendusdirektor ja kvaliteedijuht Andres Martma. Ta rõhutas, et igal aastal tuleb tõestada juba saavutatut ja areneda edasi. "Ehk teisisõnu: latt on kõrgel, kuid igal aastal peab see veelgi tõusma, " lisas Martma.
Seni on elektrijaam juba edukalt läbinud eelmisel aastal omistatud keskkonnajuhtimise süsteemi esimese järelvalveauditi ja vastab uuenenud ISO 14001 : 2004 nõuetele.

Iru Elektrijaama on Eesti Energia kontserni kuuluv elektri ja soojuse koostootmisjaam. 2004. aastal oli Iru Elektrijaam Eesti suurim soojus- ja kolmas elektrienergia tootja. Suurimat turuosa omati Tallinna ja Maardu kaugkütteturul, varustades linnu soojusenergiaga ASi Tallinna Küte kaugküttevõrgu kaudu. Elektrijaama elektriline võimsus on 190MW ja soojuslik võimsus 648MW. Lisaks Iru Elektrijaamale on viimase paari aastaga suur osa ülejäänud Eesti Energia kontserni äriüksustest tunnistatud vastavaks nii ISO 9001 kvaliteedijuhtimise standardi kui ka ISO 14001 keskkonnajuhtimissüsteemi standardi nõuetele.


Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: [email protected]