Iseteenindus

Eesti Energia 2005/2006 majandusaasta esimese kvartali tulemused

11.08.2005

Kodumaine elektrimüük jätkas majandusaasta esimese kolme kuuga kasvutrendi, suurenedes mahuliselt 4,2 protsenti. “Varasematel aastatel on hinnatõusule tavapäraselt järgnenud tarbimise oluline langus, tänavuse hinnatõusu järel on aga elektrienergia tarbimine jätkanud tugevat kasvu,” rääkis Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive. Ta lisas, et hinnatõusu poolt tarbimisele avaldatava suhteliselt tagasihoidliku mõju aluseks on ilmselt tõik, et nii kodumajapidamiste kui ettevõtete elektrienergiale kulutatavad summad on viimastel aastatel suhtes kogukulutustesse kahanenud.

Majandusaasta esimest kvartalit iseloomustavad Eesti Energia jaoks mitmed olulised sündmused – kirjutati alla Balti riike ja Soomet ühendava merekaabli Estlink ehitusega seotud lepingutele ning reitinguagentuur Moody’s avaldas Eesti Energia majandustegevusele tunnustust, tõstes ettevõtte krediidireitingut Euroopa energeetikaettevõtete seas kõrgemate hulka - A1 tasemele.
Eesti Energia toodangu eksport moodustas Venemaa põlevkivi ümbertöötlemisteenuse lõpetamine ning Läti suurvee tõttu majandusaasta esimesel kvartalil vaid 9 protsenti möödunud aasta sama perioodi ekspordi mahust. Soojusenergia müük jäi eelmise majandusaasta esimese kvartaliga praktiliselt samale tasemele, langedes 2 protsendi võrra.

Tootmisseadmete ja elektrivõrkude uuendamiseks investeeris Eesti Energia 2005/06. majandusaasta esimeses kvartalis kokku 547 miljonit krooni, kalendriaasta jooksvate investeeringute summaks teeb see 2,4 miljardit

Eesti Energia kontserni majandustulemustes on konsolideeritud tootmise-, ülekandmise-, jaotamise- ja müügiga tegelevate ning muid teenuseid osutavate tütarettevõtete tulemused. Eesti Energia majandusaasta algas käesoleva aasta 1. aprillil ning kestab 31. märtsini 2006.

Lisainformatsioon:
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]