Iseteenindus

Kagu-Eestis on veel mõned elektrikatkestused

11.08.2005

Eile õhtul alanud tormituul vigastas kõige enam Kagu-Eesti elektriliine. Teisipäeva õhtul, katkestuste tipp-perioodil, oli Eestis elektrita ligi 4000 klienti. See on alla ühe protsendi kõigist Eesti elektritarbijatest, seega polnud elektrivõrgu jaoks tegemist väga erakordsete ilmastikuoludega. Eesti lähiriigid said tormituultest rohkem kannatada, Leedus oli elektrita ligi 35 000 klienti.

Öösel vastu kolmapäeva jõudis tugev tuul lisaks Kagu-Eestile ka Kesk-Eestisse, Ida-Virumaale ning osaliselt ka Harjumaale. Tuulest jäid puutumata Lääne-Eesti ning saared. Eile kella 23.00ks õhtul suudeti enamus elektrikatkestusi kõrvaldada. Varahommikul tugevnes tuul aga uuesti ning kaasnesid uued elektririkked. Kolmapäeva päeval kella viie paiku toimus elektrikatkestusi veel Tartumaal Pepsi järve äärses piirkonnas, Põlvamaal, Võrumaal ning Jõhvis. Eesti Energia rikkebrigaadid üritavad nendes piirkondades voolu tagasi saada täna õhtuks.

Palume vigastatud elektriliinidest teada anda Eesti Energia rikketelefonil 1343 või saata samale numbrile SMS teade. SMS lühisõnumis tuleks ära märkida katkestuse aadress või asukoha täpne kirjeldus, võimalusel rikke kirjeldus ning teataja ees- ja perekonnanimi koos telefoninumbriga.

Kristjan Hamburg
Eesti Energia Jaotusvõrk
Kommunikatsioonijuht
71 54 473, gsm 51 88 927