Iseteenindus

Kagu-Eestis on veel mõned elektrikatkestused

10.08.2005

Eile õhtul alanud tormituul vigastas enam Kagu-Eesti piirkonna elektriliine. Teisipäeva õhtul oli katkestuste tipp-perioodil Eestis elektrita ligi 4000 klienti. See on alla ühe protsendi kõigist Eesti elektritarbijatest, seega ei olnud elektrivõrgu jaoks tegemist väga erakordsete ilmastikuoludega.

Öösel vastu kolmapäeva jõudis tugev tuul ka Kesk-Eestisse, Ida-Virumaale ning osaliselt ka Harjumaale. Tuulest jäid puutumata Lääne-Eesti ning saared. Eile õhtuks kell 23.00 suudeti enamus elektrikatkestusi kõrvaldada. Varahommikul tugevnes tuul aga uuesti ning kaasnesid uued elektririkked. Kolmapäeva päeval kella nelja paiku olid elektrikatkestused veel Tartumaal Pepsi järve äärses piirkonnas, Põlvamaal, Võrumaal ning Jõhvis. Eesti Energia rikkebrigaadid üritavad nendes piirkondades voolu tagasi tuua täna õhtuks.

Palume vigastatud elektriliinidest teada anda Eesti Energia rikketelefonil 1343 või saata samale numbrile SMS teade. SMS lühisõnumis tuleks ära märkida katkestuse aadress või asukoha täpne kirjeldus, võimalusel rikke kirjeldus ning teataja ees- ja perekonnanimi koos telefoninumbriga.

Eesti lähiriigid said tormituultest rohkem kannatada. Leedus oli elektrita ligi 35 tuhat klienti.


Kristjan Hamburg
Eesti Energia Jaotusvõrk
Kommunikatsioonijuht
71 54 473, gsm 51 88 927