Iseteenindus

Käib aktiivne elektriliinide taastamine

10.08.2005
Tugevad tuuleiilid ning vihm on põhjustanud elektriliinide rikkeid eelkõige Kagu-Eesti piirkonnas, kus elektrita oli kella nelja paiku ca 4000 klienti. Tartus jäi kella poole viie paiku elektrita ligi 1500 klienti. Tuulekeeriste ja tugeva saju tõttu lülitus elekter välja ka Viljandis, rike puudutas 1500 klienti. Tormituul on ulatunud ka Kesk-Eestisse, kus elektrikatkestuse piirkonda jäi ligi 500 klienti.

Eesti Energia Jaotusvõrgu juhtimiskeskus ning kiiremondi grupid töötavad tormi tõttu erakorralise töögraafiku alusel. Tormi poolt kahjustatud piirkondades käivad aktiivsed liinide taastamistööd ning elektrivarustus loodetakse tagasi tuua lähemate tundide jooksul. Tormi laienedes on valmis tööle tulema ka vahetustest vabad dispetšerid ja abidispetšerid. Vajadusel on võimalik katkestada vajalike spetsialistide puhkused. Samuti on kokku on lepitud valmisolek tormikahjude likvideerimiseks Eesti Energia lepinguliste partnerite ja teiste elektritöid teostavate firmadega.

Äikese korral soovitame inimestel vooluvõrgust välja lülitada oma olmeelektroonika – televiisorid, arvutid jms. Märgates mahakukkunud või vigastatud liini, palume sellest teada anda Eesti Energia rikketelefonil 1343 või SMSi teel numbril 1343. Ohutuse eesmärgil palume inimestel mitte mingil juhul ise mahakukkunud elektriliine puudutada või nendele läheneda.

Kristjan Hamburg
Eesti Energia Jaotusvõrk
Kommunikatsioonijuht
71 54 473, gsm 51 88 927