Iseteenindus

Poiss sai mahakukkunud liinilt elektrilöögi

26.07.2005

Elektrilöögi saanud poiss viibis pühapäeva õhtul koos kaaslastega Erra aleviku endise sovhoosikeskuse pargis, kus madalpinge liinile kukkunud raske tammeoks oli lõhkunud elektriliini. Mahakukkunud liini kolmest juhtmest üks oli endiselt pinge all.

Lapsed otsisid pargist seedrikäbisid ning märgates kõrges rohus juhet, üritas üks neist seda käega tõsta. Poiss vabanes voolu alt arvatavasti kukkudes, sest elektrivool tekitab käes krambi ja kätt pole võimalik avada. Kaaslased kutsusid sõbrale abi ning kiirabi viis kannatanu haiglasse. Läbivaatamisel tuvastati kannatanul põletusmärgid peopesal ja rinnal ning ta jäeti tervisliku seisundi jälgimiseks haiglasse.

Tegemist oli õnneliku õnnetusega, mis oleks võinud lõppeda palju raskemate tagajärgedega. Eesti Energia Jaotusvõrk palub kõigil olla mahakukkunud elektriliinidega väga ettevaatlik ning mitte mingil juhul neid ise puudutada. Märgates mahakukkunud või muul moel vigastatud elektriliini, teatage sellest palun koheselt Eesti Energia rikketelefoni lühinumbril 1343, tagades seeläbi enda ja teiste turvalisuse.

Kristjan Hamburg
OÜ Jaotusvõrk
Kommunikatsioonijuht
71 54 473, gsm 51 88 927
[email protected]