Iseteenindus

Valmis Tallinna kesklinna üks tähtsamatest kõrgepinge alajaamadest

08.07.2005

Leping Kristiine kaubanduskeskuse kõrval asuva alajaama renoveerimiseks kirjutati Põhivõrgu ja Siemensi vahel alla 23. detsembril 2003. Endla alajaama seadmed pärinesid erinevatest ajaperioodidest ning nende töökindlus ei vastanud klientide ootustele. Renoveerimise tulemusena on tagatud suurem elektrivarustuskindlus Kristiine piirkonna ja kesklinna äri- ja koduklientidele.

Alajaama renoveerimine oli keeruline, kuna tööde teostamise ajal tuli tagada kõikide alajaama tarbijate elektritoide ka olukorras, kus poolt alajaama ei eksisteerinud. Renoveeritud alajaam pingestati esmakordselt 2004 aasta sügisel. Alajaama renoveerimine läks maksma 51,6 miljonit krooni.

Uuendatud alajaam paikneb senisest väiksemal territooriumil ning see on esimene omataoline elektrivõrgu ehitis Tallinnas, kus lisaks seadmete kvaliteedile ja töökindlusele on olulist tähelepanu pööratud ka alajaama välimusele. “Tegemist on kesklinnas asuva alajaamaga, mida näevad iga päev tuhanded inimesed, on oluline, et see sobituks maksimaalselt ümbritsevasse keskkonda ja oleks ümbruskonna elanikele ja liiklejatele võimalikult vähe segav,” kommenteeris uudset alajaama OÜ Põhivõrk juhataja Henn Jõe.

Alajaamast saab alguse ka teise tähtsa, Tõnismäel paikneva, kesklinna alajaamaga ühenduses olev kaablitrass. See on üks osa kaabliühendusest, mis hakkab omavahel siduma Tallinna kesklinna elektrivarustuse kolme võtmealajaama Endla, Tõnismäe ja Linnahalli lähedal paiknevat Elektrijaama alajaama. Kogu projekt valmib orienteeruvalt veebruaris 2006

Lugupeetud ajakirjanikud!

Olete oodatud ka uuendatud objekti pidulikule avamisele täna kell 13.30 Kristiine keskuse kõrval Tulika ja Koskla tänava ristmikul paiknevas Endla alajaamas. Kohapeal on võimalus saada nii töö tellija kui ehitaja poolseid kommentaare ning teha fotosid.

Lisainformatsioon:

Arles Taal
Eesti Energia Põhivõrgu projektijuht
Tel: 71 51 229
GSM: 50 59 281
e-post: [email protected]

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]