Iseteenindus

Kodanikuportaal hakkab pakkuma eelinfot plaanilistest elektrikatkestustest

06.01.2005

Operatiivset informatsiooni võimaldab saada asukohapõhise teavitusteenuse internetipõhine kaardirakendus, mis on välja arendatud Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) ja AS Regio koostööna.

Lahendus võimaldab tuvastatud portaali kasutajatel kaardile klikates märkida informatsiooni saamiseks neile olulised asukohad ning valida info liigi ja saamise viisi. Info saadetakse kasutajale operatiivselt e-postiga ning tulevikus loodetavasti ka SMS-ga.

“Näiteks saavad ettevõtjad planeerida oma tööprotsessi, mis arvestab võimalike häiretega just oma ettevõtte piirkonnas. Samuti saab iga inimene oma kodu või maamaja lähedal toimuvatest katkestustest kiirelt teavitatud,” sõnas RIA osakonnajuhataja Riho Oks.

“Eesti Energia on aktiivselt tegelemas küsimusega, kuidas oma kliente kiiremini ja täpsemalt teavitada neid puudutavatest plaanilistest elektrikatkestustest. Kodanikuportaaliga koostöös arendame välja uue,ajakohase ja igale kliendile personaalselt läheneva teenuse,” rääkis Eesti Energia rollist projektis Eesti Energia juhatuse liige Marko Allikson.

Eesti Energia on tänaseks esimene teenusepakkuja, kes osaleb kodanikuportaali asukohapõhises teavitusteenuses. “Meie infosüsteemiga on lähiajal liitumas mitmed teised infrastruktuuri asutused ja ettevõtted. Portaal plaanib hakata pakkuma informatsiooni riketest elektrivõrgus, teede remondi, vee rikete, keskkonna reostuse ja ehitustööde kohta,” sõnas Riho Oks.

„Teenuste osutamiseks spetsiaalse geoinfosüsteemi väljaarendamine ei ole igale riigiasutusele ja ettevõttele kulude poolest mõistlik tegevus. Kodanikuportaali eesmärk on kujuneda koostöös riigiasutustega ja ettevõtetega keskkonnaks, kust kasutaja kõik olulisemad sündmused korraga kätte saab,“ jätkas Oks.

Kodanikuportaal on riigi poolt loodud internetikeskkond, kuhu on koondatud erinevate riigiasutuste e-teenused ja informatsioon, mida Eestis elaval kodanikul võib vaja minna. Kodanikuportaali eesmärk on anda praktilist infot Eestis elavate inimeste õiguste ja kohustuste kohta, samuti võimaldab keskkond elektroonilist asjaajamist paljude Eesti riigiasutustega. Sealt võib leida abi nii seadusi puudutavates küsimustes, kui ka kodu ja töökohaga seotud praktilisi nõuandeid.

Kodanikuportaal asub aadressil www.eesti.ee.

Lisainformatsioon,
Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]