Iseteenindus

Moody´s tõstis Eesti Energia krediidireitingut kahe astme võrra

28.06.2005

Reitingu tõusu põhjuseks on riigiga seotud Euroopa ettevõtete ja emitentide suhtes uue metoodika kohaldamine. Eesti Energia reitingu tõusu taustana on tähtis roll ka ettevõtte finants- ja majandusnäitajate jätkuval tugevusel ja ettevõtte strateegilisel tähtsusel riiklikus plaanis.

Enamusel metoodika muutusest puudutatud ettevõtetel kerkis reiting ühe astme võrra või jäi endisele tasemele, kaks astet ülespoole, nagu seda tegi hinnang Eesti Energiale, liikus see vähestel. "Eesti Energia reiting on nüüd näiteks kõrgem kui suurtel Põhjamaade energiakontsernidel," ütles Eesti Energia juhatuse liige ja finantsdirektor Sandor Liive.

Selgituseks Moody'se otsusele tõi Liive välja, et kõrgem reiting on tähtis eelkõige laenuintresside aspektist. Sõltumatute agentuuride poolt antud kõrgem reiting võimaldab ettevõttel saada laene madalamate intressikuludega ja tõsta usaldusväärsust investorite silmis. "See tulemus näitab Eesti Energia usaldusväärsust rahvusvahelistel kapitaliturgudel,” lisas Liive.

Vaatamata sellele, et Moody’se antud hinnang lähtub ennekõike Eesti Energia kui äriettevõtte toimimisest, on reiting tugevalt mõjutatav üldistest arengutest Eesti majanduses ja energeetikaturul. Reitinguväljavaated on Moody'se hinnangul stabiilsed, kuid saadud tulemuse hoidmiseks tuleb Eesti Energial teha aktiivset tööd ettevõtte finants- ja äritegevuse arendamise ning efektiivsuse tõstmise nimel ja tihedat koostööd Eesti riigiga.

Eesti Energial on Moody´s Investor Service'i krediidireiting olnud aastast 2002. Viimati tõsteti Eesti Energia reitingut 2004. aasta mais astmele A3.


Lisainformatsioon,

Helen Sabrak
Eesti Energia
Pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: [email protected]