Iseteenindus

Tartu linnavalitsuse, Eesti Energia ja Eesti Põlevkivi juhid asuvad Tartus võistlustulle

18.02.2005

Kogu linnarahvale ja ümbruskonna inimestele mõeldud spordikompleksi sisseõnnistamiseks leiab reedel Tartu Supilinna spordipargi terviserajal aset võistlusprogramm rajavalgustuse ehitust toetanud ja ehitanud ettevõtete juhtide, Tartu linnavalitsuse, ajakirjanike ning Tartu Suusaklubi esindajate vahel.

"Oleme seadnud sihiks aidata kaasa aastaringselt tasuta kasutatavate, valgustatud terviseradade loomisele kõikjale Eestis," kommenteeris ettevõtmist Eesti Energia juhatuse liige Sandor Liive. "Täna ametlikult avatava rajaga on nüüd ka tartlastele rajatud laiemad võimalused värskes õhus tegutsemiseks sõltumata kella- ja aastaajast,” lisas Liive.

Eesti Energia ja Eesti Põlevkivi toetusel ehitati Supilinna spordipargi terviserajale uus valgustus, mis teeb valgustatud terviseraja pikkuseks kokku 7,3 kilomeetrit. Ehitustööd rajal teostas AS Elektriteenused. Lisaks on Supilinna spordipargi arendamist toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus. Vastvalminud terviseraja edaspidise hooldusega hakkab tegelema Sihtasutus Tähtvere puhkepark. Tartu linna toel on Supilinna spordiparki rajatud praeguseks ka 1,3 kilomeetri pikkune kunstlumega kaetud sprindirada.

Eesti Energia, Merko ja Hansapanga poolt algatatud Eesti Terviseradade programmi raames uuendatakse erinevaid vabaõhu terviseradasid üle Eesti. Lisaks Tartu terviserajale on praeguseks kolme ettevõtte eestvedamisel käivitunud programmi raames saanud uued valgustatud rajaosad ka Pirita terviserada ja lisavalgustuse Nõmme suusarada Tallinnas. Pärnumaal on Jõulumäe Tervisekeskuses valminud Eesti Terviseradade liikumise raames keskuse üldplaneering, ehitatud välja 3 kilomeetrit uut valgustust, samuti sai täiendatud keskuse rajahooldustehnikat.

Lisainformatsioon,

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: (+372) 71 52 255
GSM: (+372) 56 625 888
e-post: [email protected]