Iseteenindus

Elektritarbija saab vajadusel valida uue hinnapaketi

02.02.2005

Seoses 1. märtsist jõustuva elektrihinna muutusega vahetab Eesti Energia, analoogselt varasemate hinnamuutustega, klientide hinnapaketid uute sarnaste vastu. Uued hinnapaketid on koostatud arvestades praeguseid pakette ning järgides nende järjepidevust ja loogikat. Kehtivad ja uued sarnased hinnapaketid on tabelina välja toodud Eesti Energia kodulehel. Kui klient on oma senisele paketile vastava uue paketiga rahul, siis pole tal vaja uut lepingut sõlmida ega ka midagi teha, kui vaid teatada Eesti energiale 1. märtsi seisuga elektrinäit kuue päeva jooksul ehk 6.märtsiks.

Juhul, kui klient soovib kontrollida paketi sobivust, soovitame kasutada Eesti Energia kodulehel asuvat hinnakalkulaatorit, abi saab kindlasti ka klienditeenindustest ja tariifitelefonilt 1546.

Uut paketti on mõistlik valida vaid juhul, kui kliendi tarbimine on viimasel ajal muutunud või kavatseb ta seda teha tulevikus ning kui soovitakse näiteks senine kWh-põhine hinnapakett vahetada püsitasu sisaldava ning odavama kWh hinnaga paketi vastu.
Paketti saab vahetada - lisaks tariifitelefonile 1546, ka e-teenuses internetis, e-kirja teel aadressile [email protected] või ka klienditeenindust külastades.

Kui klient vahetab hinnapaketi enne 31. märtsi 2005, tasub ta märtsikuu elektri eest juba uue hinnapaketi alusel. Esimesel korral on paketivahetus tasuta kõikidele klientidele (v.a. ajatariifselt süsteemilt üleminek põhitariifsele ja vastupidi). Edaspidi on hinnapaketi vahetus juba vastavalt elektrienergia ja võrguteenuse hinnakirjadele. Kui kliendi viimasest hinnapaketi vahetusest on möödunud üle 365 päeva (üks aasta), on paketivahetus jälle tasuta.

1. märtsi seisuga tuleb kõigil Eesti Energia klientidel fikseerida elektriarvestinäit ja teatada see Eesti Energiale kuue päeva jooksul, hiljemalt 6. märtsiks. Näitu saab teatada lisaks tariifitelefonile 1546, ka e-teenuses internetis, SMS-i teel lühinumbrile 1545, e-kirja teel [email protected], näidetelefonis 8000 4545 (toimib lauatelefonilt), klienditelefonis 1545 klahvivaliku nr. 1 alt. Uue võimalusena saab näitu teatada ka otse Eesti Energia kodulehelt. Selleks on vaja sisestada lepingunumber ja kliendi isikukood.

Hinnamuutuse ja infokanalite kohta saab ülevaatlikku infot Eesti Energia kodulehelt aadressil www.energia.ee

Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]