Iseteenindus

Täna allkirjastatakse Eesti suurim elektrivõrgu arendusprojekt

25.01.2005

"Balti-Kiisa 330kV liini projekt on läbi ajaloo kõige võimsam liiniehitus Eestis. Teist võrreldava võimsuse ja tähtsusega liini meil praegu pole," kommenteeris lepingu sõlmimist Põhivõrgu juhataja Henn Jõe. "Selle liini ehitamine tagab jätkuva elektritarbimise kasvu juures kogu Põhja-, Lääne- ja Kesk-Eestile vajaliku elektriühenduse," lisas Jõe.

Narva ja Tallinna vahelise kõrgepingeliini projekti esimene etapp saab alguse käesoleva aasta aprillikuus. Plaani järgselt saab 2006. aasta detsembriks kolm järjestikust praegu Narvat Tallinnaga ühendavat 220 kV õhuliini rekonstrueeritud 330 kV pingega liiniks. Ümberehitatavate kõrgepingeliinide pikkuseks on kokku 216 kilomeetrit ning töid alustatakse samaaegselt nii Tallinna kui Narva poolt. Liiniehitamisel tuleb arvesse võtta maastiku pinnaselisi eripärasid, kuna trass läbib praktiliselt tervet Eesti põhjarannikut ning liinide alune maa on seetõttu äärmiselt vahelduva pinnasega. Kindlasti annab projektile hea garantii asjaolu, et hanke võitnud ettevõte Empower EEE on Eesti turul pikka aega tegutsenud, tunneb kohalikke olusid ja on varem ehitanud mitmeid sarnaseid objekte.

Valmiv liin on oluliseks vahelüliks Narva Elektrijaamade ja Põhja- ning Lääne-Eesti vahel, kus piirkondlik elektritarbimine kasvab keskmiselt enam kui 2% aastas ning senine 220 kV liin jääb kasvavate nõudmiste tingimuses liiga nõrgaks. Lisaks on aastatel 1958-62 ehitatud liinid tugevalt amortiseerunud.

Balti-Kiisa 330 kV õhuliini hankekonkursil tegid oma hinnapakkumised 7st kvalifitseerunud ettevõttest 3 – lisaks Empower EEE'le veel Merko Ehitus AS koostöös Läti ettevõttega CIA LEC ning Soome firma ELTEL Networks Corporation.


Lisainformatsioon:

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]