Iseteenindus

Eesti Energia töötajad aitasid kaasa tormimurru koristustöödel Jõulumäel

24.01.2005

Pärnakate üks peamisi looduslikke sportimiskeskusi oli tormis tõsiselt kannatada saanud. Rajale oli langenud hulgaliselt puid, tõsiselt on kannatada saanud ka EE poolt vastrenoveeritud rajavalgustus ning sulgunud keskuse juurdepääsuteed. Algselt pidid taastamistöödel osalema vaid EE, Merko Ehituse ning Hansapanga töötajatest vabatahtlikud, kuid lõpuks lisandus palju teisigi kohalikke "brigaade". Tallinnast organiseeritud eribussiga transporditi Jõulumäele umbes 25 EE töötajat ja nende pereliiget, muuhulgas osalesid üritusel näiteks finantsdirektor Sandor Liive, Jaotusvõrgu juht Margus Uudam, Teeninduse juht Marko Allikson, õigusteenistuse juht Harri Mikk, personalijuht Ave Kala, keskkonnajuht Tõnis Meriste jt. Üldse kogunes laupäevaks radasid puhastama üle 100 tubli ja abivalmi inimese.

Jõulumäe suusakeskuse juhataja Enn Tasalaini sõnul sai laupäevase ühistöö tulemusena puhtaks suurem osa Eesti meistrivõistlustel kasutatavast rajast, samuti osa kevadiste jooksukrossi rajast. Osa keskuse radadest on küll siiani läbimatud - eeldatavasti jätkub tööd kuni sügiseni, kuid siiski on Jõulumäe keskus kõigile abistajaile väga tänulik ning kõik osalejad said ka personaalsed tänukirjad.

Vahetult enne jõule allkirjastasid EE, Merko Ehitus ja Hansapank koostöös Kultuuriministeeriumiga koostöömemorandumi ligi 30 loodusliku terviseraja korrastamiseks. Ettevõtted soovivad, et tervisespordi harrastajatel oleks kasutada tänasest oluliselt paremad sportimistingimused. Valgustatud ning hooldatud terviserajad saavad olema inimestele avatud aastaringselt ka Jõulumäel.

Jõulumäe tervisekeskus on üks viiest terviserajast, kus kolme firma toetusel on tehtud suuremaid ja väiksemaid parendustöid. Enne saatuslikku 9. jaanuari tormi oli valminud keskuse üldplaneering. Terviseradadele oli ehitatud 3 kilomeetrit uut valgustust, samuti oli täiendatud keskuse tehislume tootmissüsteemi ja soetatud rajatraktorile uus jäljelõikamise varustus.


Pildid Jõulumäe talgupäevast