Iseteenindus

Elektrivõrgule möödus öö rahulikult. Pingeta on veel 483 alajaama

13.01.2005

Kuna ilmaennustus lubab jätkuvalt neljapäevaks tuule tugevnemist, jäävad jõusse ka kõik tormi puhkemise puhul rakendatavad ettevalmistused. Üle Eesti tegutseb praegu endiselt ligikaudu 200 avariibrigaadi elektririkete parandamisega.

Piirkondadest, mille rikked on viimastel päevadel korda saanud, on brigaadid liikunud appi tormi poolt rüüstatud kriitilisematesse kohtadesse. Lisajõudude abiga on praeguseks viidud elektrita keskpingealajaamade arv Pärnus 242-ni, Viljandis 97-ni. Olukord paranes eilsega jõudsalt ka Valgamaal (61) Võrumaal (35), Põlvamaal (11), Saaremaal (26) ja Tartumaal (2). Viimased keerulisemad rikked, millega brigaadid tegelevad on jäänud ka Hiiumaale (4) ja Jõgevamaale (5).

Täies mahus on keskpinge elektrivarustus taastatud Raplamaal, Järvamaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning Harjumaal.

Üle Eesti on teatatud enam kui 2500-st madalpingerikkest, mille parandamise kallale onasutud nüüd, kui keskpingevõrk on taastatud. Madalpingerikete parandamine on sama mahukas töö kui keskpinges. Vahetada tuleb üle Eesti veel ligi 1000 liinimasti lisaks juba uuesti üles ehitatud keskpingeliinidele. Üle Eesti raskendavad elektrivõrgu taastamistöid kohati keeruline maastik, mis teeb probleemseks juurdepääsu rikkekohale, samuti suurte masinate jaoks liiga pehme pinnas. Nii võib viimaste madalpingerikete parandamine aega võtta veel kuni nädala.

Kategooriliselt on keelatud selleks volitamata isikutel alajaamadesse siseneda ja ise lülitusi teha. Parasjagu liini parandavad elektrikud võivad saada surma. Palume inimestel olla mõistlikud ja kannatlikud ning omapäi tegutsemisega mitte seada ohtu liiniparandajate elu.

Arvestades jätkuvat hoiatust tugeva tuule kohta, on Eesti Energia ettevõtted ja elektrivõrgu remondiga tegelevad koostööpartnerid kõrgendatud valmisolekus.

Jaotusvõrk soovitab inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad – taskulambid ja küünlad.

Inimestel, kes peavad väljas liikuma, palume olla väga tähelepanelikud, sest liinidele langenud puude tõttu võib olla maha langenud juhtmeid. Purunenud elektriliinidele läheneda ei tohi, see võib olla eluohtlik

Eesti Energia klienditeenindajad ja elektritöödega tegelevate ettevõtete avariibrigaadid on ööl vastu pühapäeva puhkenud tormi algusest peale üle Eesti täies mahus töös olnud, et tormi tagajärjed kontrolli alla saada.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress [email protected] ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide katkestuste teateid avariibrigaadidele.

Lisainformatsiooni tormi tagajärgede kõrvaldamisest saab Eesti Energia koduleheküljel aadressil www.energia.ee lisaks ka aadressilt www.kriis.ee.Eesti Energia kodulehelt võib leida ka fotosid tormikahjustuste kohta erinevates Eesti paikades.

Järgmine info elektrikatkestustest orienteeruvalt kell 12.30.

Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Tel: 71 54 340
GSM: 51 77 185
e-post: [email protected]

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]