Iseteenindus

Eesti Energia jätkab elektrivõrgu parandamist ja hoiatab uue tormi eest

12.01.2005

Lisaks piirkondadele, kus praeguseks on elektriühendus täielikult taastatud, on olukord paranenud ka tormi poolt enim kannatada saanud Pärnumaal (pingeta veel 375 alajaama) ja Viljandimaal (pingeta veel 110 alajaama). Mõlemasse piirkonda on tulnud abiks mitmeid avariibrigaade üle Eesti ning Pärnu- ja Viljandimaal kokku on ainuüksi täna suudetud pingestada ligi 200 tormi tõttu elektrita jäänud keskpingealajaama.

Täies mahus on keskpinge elektrivarustus taastatud Raplamaal, Järvamaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning Harjumaal. Viimased rikked on keskpingevõrgus jäänud veel Tartumaale (2), Jõgevamaale (5) ning Hiiumaale (4).

Olukord on tänasega paranenud ka mujal Eestis. Pingeta on veel 55 alajaama Saaremaal, 99 Valgamaal, 48 Võrumaal ja 15 Põlvamaal, kus piirkonnajuhi sõnul on parandustööd juba lõpusirgel. On kohti, kus maastik on keeruline, juurdepääs halb või pinnas suurte masinate jaoks liiga pehme – kõik see pidurdab võrgu taastamise tempot.

Arvestades ööseks vastu 13ndat jaanuari ennustatavat tugevat tuult on Eesti Energia ettevõtted ja elektrivõrgu remondiga tegelevad koostööpartnerid kõrgendatud valmisolekus.

Jaotusvõrk soovitab inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad – taskulambid ja küünlad.

Inimestel, kes peavad väljas liikuma, palume olla väga tähelepanelikud, sest liinidele langenud puude tõttu võib olla maha langenud juhtmeid. Purunenud elektriliinidele läheneda ei tohi, see võib olla eluohtlik

Eesti Energia klienditeenindajad ja elektritöödega tegelevate ettevõtete avariibrigaadid on ööl vastu pühapäeva puhkenud tormi algusest peale üle Eesti täies mahus töös olnud, et tormi tagajärjed kontrolli alla saada.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress [email protected] ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide katkestuste teateid avariibrigaadidele.

Lisainformatsiooni tormi tagajärgede kõrvaldamisest saab Eesti Energia koduleheküljel aadressil www.energia.ee lisaks ka aadressilt www.kriis.eeEesti Energia kodulehelt võib leida ka fotosid tormikahjustuste kohta erinevates Eesti paikades.

Kaie Saar
Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht
Tel: 71 54 340
GSM: 51 77 185
e-post: [email protected]

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]