Iseteenindus

Avariibrigaadid koonduvad keerulisematesse piirkondadesse

12.01.2005

Kagu-Eesti piirkonna juht Leander Konks rääkis, et ülevaade piirkonna elektrivõrgu seisukorrast olemas, peale tänaste täiendavate jõudude saabumist on olemas ka piisavalt meeskondi, et olulisemad keskpingevõrgu rikked täna õhtuks kõrvaldada. "On kohti, kus maastik on keeruline, juurdepääs halb - need jäävad täna ilmselt veel parandamata," lisas Konks.

Olukord on järjest paranemas ka tormi poolt enim kannatada saanud Pärnumaal (pingeta veel 403 alajaama) ja Viljandimaal (pingeta veel 157 alajaama). Mõlemas piirkonnas on täna jõutud pingestada juba rohkem kui 60 keskpingealajaama.

Pärnumaal on pingestatud alajaamad Uulu keskuses, samuti Häädemeestelt Ikla piiripunktini välja, seega on kõik ranniku ääres asuvad alajaamad elektri tagasi saanud.

Tööd käivad ka kõigis Viljandimaa valdades. Elektrienergiaga on varustatud Kõpu asula koos kooli ja mobiilsidemastiga. Sürgavere piirkonnas, kus tööd käivad, on peaaegu 2 km liini tormi tõttu hävinud. Nagu ka mujal piirkondades, aeglustab mitmel pool taastamistööde tempot pehme maa.Viljandisse on appi tulnud Elektriteenuste ning Siemens'i brigaadid Tartust, kaks brigaadi Tallinnast ja üks Raplast.

Täies mahus on keskpinge elektrivarustuse tagasi saanud kell 14.00 seisuga Raplamaal, Järvamaal, Ida- Lääne-Virumaal, Tallinnas, Tartu ja Pärnu linnas ning Harjumaal.

Pingeta on veel 91 alajaama Saaremaal, 102 Valgamaal, 74 Võrumaal, 17 Põlvamaal, 12 Tartumaal,14 Jõgevamaal ja 4 alajaama Hiiumaal.

Kagu-Eestis on parandustööd lõpusirgel. Keeruline olukord vaid Valgamaal Tõrva kandis, mis sai antud piirkonnas enim kahjustada. Peamiste tundlike objektide elektriga varustamine on suudetud kogu tormi vältel kontrolli all hoida, täna sai viimasena elektri tagasi ka Koidula piiripunkt.

Saaremaal on praegu väljas 27 brigaadi. Kõige intensiivsem tegevus käib Mustjala ja Sõrve vallas. Eile sai elektri tagasi Mõntu külmhoone. 6 brigaadi likvideerivad tormikahjustusi Hiiumaal.

"Kõik kliendid on meie jaoks tähtsad, praegu kahjuks ei jõua veel kõigi üksikute probleemidega tegeleda. Esmajärjekorras püüame pingestada keskpinge alajaamad, kust saavad elektrit paljud tarbijad," ütles Saarte piirkonna juht Lembit Meisterson.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress [email protected] ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide katkestuste teateid avariibrigaadidele.

Eesti naaberriikidest: Lätis on kolmapäeva hommikuse seisuga tormikahjustuste tulemusena väljas veel 3700 alajaama, mis moodustab 8% kogu Läti tarbimisest. Endiselt on väljas seitse 110 kV liini ja üks 330 kV liin. Rootsis on veel 130 000 majapidamist elektrita ja 150 000 kliendil puudub telefoniside. Taanis puudub elekter 45 000 kliendil

Kaie Saar
Jaotusvõrk kommunikatsioonijuht
Tel: 71 54 340
GSM: 51 77 185
e-post: [email protected]

Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]