Iseteenindus

Elektrivõrgu olukord paraneb jõudsalt kogu Eestis

12.01.2005

Suurtelt keskpingeriketelt vabanevad avariibrigaadid hakkavad üle Eesti järjest enam tegelema madalpingerikete kõrvaldamisega, et peagi taastada kõigi Eesti Energia klientide elektriühendus.

Olukord on järjest paranemas ka tormi poolt enim kannatada saanud Pärnumaal (pingeta veel 447 alajaama) ja Viljandimaal (pingeta veel 220 alajaama). Mõlemas piirkonnas on algse olukorraga võrreldes pingestatud ligikaudu 600 keskpingealajaama.

Juba eile õhtuks täies mahus keskpinge elektrivarustuse tagasi saanud piirkondadele on täna hommikuks lisandunud veel Lääne-Virumaa ning peagi saavad võrgud korda ka Harjumaal (1) ning Hiiumaal (4).

Pingeta on veel 135 alajaama Saaremaal, 116 Valgamaal, 98 Võrumaal, 26 Põlvamaal, 17 Tartumaal ja 8 alajaama Jõgevamaal.

Kõik avariibrigaadid ja klienditeenindajad on endiselt täies mahus töös, et tormijärgne olukord kontrolli alla saada.

"Kuigi me teeme kõik endast oleneva, on olukord tõsine," rääkis Eesti Energia tehnikadirektor Lembit Vali. Praeguseks on paljud inimesed ja asutused olnud elektrita juba ligi neli päeva ning sellises olukorras on tänapäeval vaieldamatult keeruline toime tulla. Päris kriitiline on aga olukord lehma-, sea- ja linnufarmides. Seepärast on tänase ja homse päeva jooksul olulisim saada elektrivarustus tagasi farmidesse."Täname inimesi mõistmise eest ja paneme kõigile südamele, et lisaks enda probleemidega tegelemisele kindlasti aidataks üksi elavaid vanainimesi, seni veel elektrita piirkondades elavaid ja abi vajavaid tuttavaid," täiendas Vali.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress [email protected] ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide katkestuste teateid avariibrigaadidele.

Inimestel, kellel on info mõnest rikkest ja nad pole saanud seda telefoniliini ülekoormatuse tõttu siiani Eesti Energiale edastada, soovitame kasutada võimalusel interneti ühendust kohalikus vallamajas.

Kaie Saar
Jaotusvõrk kommunikatsioonijuht
Tel: 71 54 340
GSM: 51 77 185
e-post: [email protected]


Helen Sabrak
Eesti Energia pressiesindaja
Tel: 71 52 255
GSM: 56 625 888
e-post: [email protected]